Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Finał akcji odbędzie się w piątek 29 września 2017 r. Zainteresowanych informacją o tym wydarzeniu zapraszamy na stronę internetową akcji http://www.wmtday.org/pl

W naszej szkole organizacją akcji zajmie się Klub Matematyczny ALFA. Zapraszamy do wspólnej edukacyjnej zabawy !

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się, zgodnie z tradycją naszej szkoły, Mszą Świętą w Kościele. W Eucharystii, którą celebrował ksiądz proboszcz  Franciszek Partyka, uczestniczyli licznie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Kolejna część uroczystości odbyła się w budynku szkoły i rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu starszych uczniów przypomniał publiczności o 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie zabrakło także akcentów wakacyjnych: wierszy, wspomnień i wesołych piosenek.

W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Andrzej Dziugan przywitał wszystkich bardzo serdecznie w murach szkoły, która od 1 września 2017r. zmieniła nazwę na Szkoła Podstawowa im. Edmunda Łozińskiego w Potoku. Odczytał list na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty panią Małgorzatę Rauch. Następnie, wraz z wychowawcą klasy pierwszej panią Teresą Koroną - Garbacik, przedstawił i serdecznie przywitał najmłodszych uczniów naszej szkoły. Życzenia wielu szkolnych sukcesów i pamiątkowe zdjęcie pierwszoklasistów zakończyło część oficjalną uroczystości.

Pierwszy dzień nauki zakończył się w salach lekcyjnych, gdzie odbyła się pierwsza godzina z wychowawcą oraz podanie uczniom do wiadomości obowiązującego podziału godzin.

 

Plan lekcji 2017-2018

Plan lekcji dla klas i nauczycieli od dnia 4 września 2017 r. jest dostępny w zakładce "Plan lekcji".

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W poniedziałek 4 września  nastąpi rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/18. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Święta w kościele parafialnym , a następnie w budynku szkoły o godz. 9.00 rozpocznie się akademia z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Wakacyjna wycieczka do Parku Wodnego w Krakowie

W piękny wakacyjny dzień 10 sierpnia br. odbyła się wycieczka do Krakowa. W Wzięli w niej udział uczestnicy Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej, działającej przy Szkole Podstawowej w Potoku.

Podróż po Krakowie  rozpoczęła się od pobytu w Parku Wodnym. Po trzygodzinnych szaleństwach w największym Aquaparku w kraju, wszyscy udali się na Wawel i krakowskimi ulicami przemieścili się do Rynku Głównego, gdzie czekał na nich przygotowany wcześniej obiad.  Po posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogli z bliska zaobserwować życie zwierząt.

Wycieczka dostarczyła dzieciom i młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń. Była dla wszystkich wspaniałą przygodą, a także aktywnie spędzonym dniem. Po powrocie  wszyscy z uśmiechem na twarzy powitali swoich rodziców, czekających na swoje pociechy.

Kierownikiem wycieczek była pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska, pan Wojciech Prejznar i pan Bartosz Kazalski. Fundatorem wycieczek była Gmina Jedlicze.

podręczniki w roku szkolnym 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 dotacja na podręczniki obejmuje wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.

Oznacza to, że szkoła zapewnia zakup podręczników dla wszystkich uczniów z wyjątkiem przedmiotów: religia i wychowanie do życia w rodzinie.

Podręczniki do katechezy:

Klasa I szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEŚMY RODZINĄ PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa II szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: KOCHAMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa III szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa IV szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Klasa V szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W BOGA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VI szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: WIERZĘ W KOŚCIÓŁ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa VII szkoły podstawowej
Tytuł podręcznika: SPOTYKAM TWOJE SŁOWO – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa II gimnazjum
Tytuł podręcznika: Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin


Klasa III gimnazjum
Tytuł podręcznika: ŻYJĘ TWOJĄ MIŁOŚCIĄ – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
Wydawnictwo: Gaudium Lublin

Informacja o podręcznikach do " Wychowanie do życia w rodzinie" zostaną podane w późniejszym czasie