Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w XIII edycji gminnego konkursu „Rachmistrz Gminy Jedlicze”

Milena Komisarz, Paulina Zych i Przemysław Sitar reprezentowali naszą szkołę w dniu 14 marca br. w gminnym konkursie "Rachmistrz Gminy Jedlicze", adresowanym dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Uczniowie zmagali się z 13 zadaniami o różnym stopniu trudności. Test przygotowany był w formie testu egzaminacyjnego. Na wyniki musimy poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy to odbędzie się Wiosenny Turniej Wiedzy, na którym ogłoszone zostaną wyniki trzech konkursów dla szóstoklasistów: ortograficznego, matematycznego i języka angielskiego. Naszym uczniom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Opiekunem uczniów była pani Michalina Józefowicz.

Więcej informacji o tym konkursie znajduje się na stronie internetowej Gminy Jedlicze.


Podsumowanie matematycznych imprez w naszej szkole

Matematyka może być ciekawa i przynosić wszystkim wymarzony sukces. Przekonali się o tym także nasi uczniowie, uczestnicząc w dniach 14 - 15 marca br. w dwóch matematycznych imprezach „Dniu Liczby Pi” oraz „Dniu Matematyki 2017”. Obydwa wydarzenia udały się znakomicie.

We wtorek 14 marca br. uczniowie schrupali pyszne pi-erniczki w nagrodę za wykonanie matematycznych zadań związanych z liczbą Pi, zaś w środę 15 marca br. wszyscy świetnie się bawili na lekcjach matematyki, rozwiązując w grupach ciekawe zadania związane z pieniędzmi. W klasach starszych uczniowie dowiedzieli się także, na którym miejscu po przecinku liczby Pi znajduje się ciąg cyfr odpowiadający ich dacie urodzenia. Lekcje umiliły słodkości od Klubu Matematycznego ALFA oraz, dla zwycięskich drużyn, plusy do dziennika i pamiątkowy dyplom dla każdej klasy.

Dziękuję nauczycielom za współpracę, a uczniom za aktywny udział w tych edukacyjnych zabawach!

Michalina Józefowicz


 

Nabór do Szkoły Podstawowej w Potoku w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkół -  Szkoła Podstawowa i  Gimnazjum w Potoku ogłasza zapisy dzieci urodzonych w  2010 r. do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w  Potoku na  rok szkolny 2017/2018.
Zapisy dzieci  prowadzone są w  sekretariacie szkoły w  godzinach od 8.00 do 15.00 w dniach od  13 marca 2017 r. do 27 marca 2017 r. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95
Aby zapisać dziecko do szkoły:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełnione „zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej” (druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły ).
Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu procesu rekrutacji.
Aby zapisać do szkoły dziecko spoza obwodu:
- Rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się osobiście do sekretariatu szkoły.
- Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, dowód osobisty, PESEL dziecka, wypełniony „wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej” (druk wniosku można otrzymać w sekretariacie szkoły ).
Do klasy pierwszej mogą zostać także przyjęte dzieci sześcioletnie, urodzone w 2011 r. jeżeli wykazują psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej oraz w roku szkolnym 2015/2016 korzystały z wychowania przedszkolnego.

 

 

Zaproszenie do matematycznego świętowania

W dniach 14 - 15 marca br. odbędą się w naszej szkole ciekawe imprezy matematyczne: „Dzień Liczby Pi” oraz „Dzień Matematyki 2017” pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.

„Dzień Liczby Pi” przypada w dniu 14 marca. Ten dzień w USA zapisuje się jako 3,14, czyli znana wszystkim ze szkoły liczba π. Z obszerną historią święta i liczby pi można się zapoznać na gazetce okolicznościowej, która znajduje się ma korytarzu szkolnym. Na wszystkich uczniów w „Dniu Liczby Pi” czekają okrągłe, pyszne pi-erniczki w nagrodę za wykonanie zadania. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej będą mieli za zadanie napisać liczbę π, starsi – wypowiedzieć wyraz rozpoczynający się na „pi”, gimnazjaliści – podać wzór z liczbą π. Pierniczki wydawać będą w nagrodę po wykonaniu zadania, na każdej przerwie (do wyczerpania zapasów), członkinie Klubu Matematycznego ALFA. Zapraszamy i życzymy smacznego!

„Dzień Matematyki 2017” odbędzie się 15 marca – w środę. Zabawa zostanie przeprowadzona w klasach starszych, przez nauczycielki matematyki. Lekcja będzie miała formę turnieju grup (3  - 4 osobowych ). Grupy rozwiązują na czas zadania przygotowane w prezentacji Power Point przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Do rozwiązania jest 12 zadań o różnym stopniu trudności z tematem przewodnim – „Pieniądze to nie wszystko”. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt dla grupy. Wygrywa grupa uczniów, która wskazała największą liczbę prawidłowych odpowiedzi i zdobyła największą liczbę punktów. Na wszystkich uczestników czekają słodkości ufundowane przez Klub Matematycznego ALFA, a dla zwycięskich grup plusy do dziennika. Imprezie patronuje Minister Edukacji Narodowej. Zapraszamy i życzymy miłej zabawy !!!


 

Podium podczas Powiatowej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Dnia 7 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody zgromadziły rekordową liczbę drużyn: Przybówka, Iwonicz, Potok, Świerzowa Polska, Miejsce Piastowe, Korczyna, Rymanów i Dukla. Łącznie rozegrano szesnaście spotkań. Nasze młode siatkarki po zaciętych i wyrównanych meczach, odniosły duży sukces zajmując III miejsce w powiecie. Drużyna z gimnazjum wystąpiła w składzie: Julia Bożek, Magdalena Komisarz, Julia Rak, Paula Jasińska, Agata Woźniak, Magdalena Grzesik, Karolina Hac i Zuzanna Hac. Opiekunką gimnazjalistek była pani Agata Kazalska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Końcowa kolejność drużyn:

1 m. - Przybówka

2 m. - Iwonicz Zdrój

3 m. - Potok

4 m. - Świerzowa Polska

5 m. - Miejsce Piastowe

6 m.- Korczyna

7 m. - Rymanów

8 m. - Dukla

 


 

Uczniowie ZS w Potoku na konkursie biblijnym

„Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim" – Etap dekanalny Konkursu biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Marka i Listów do Tymoteusza dla uczniów szkół podstawowych Archidiecezji Przemyskiej odbył się dnia 07.03.2017. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ambrożek Tatiana, Skórka Magdalena i Zych Paulina. Za udział otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Opiekunem był ks. Franciszek Partyka.