Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

MISTRZOSTWO GMINY W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - OBRONA TYTUŁÓW Z POPRZEDNICH LAT

Dnia 28.02.2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:8, 25:9) oraz zespół z Jedlicza w stosunku setów 2:1(26:28, 25:13, 15:10). Po niezwykle dramatycznym meczu, pełnym zwrotów akcji w czasie którego nasze siatkarki wykazały się niezwykłym uporem w dążeniu do celu oraz odpornością nerwową w końcówce, odniosły cenny triumf, dzięki któremu będą mogły reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych trzeci rok z rzędu, jednocześnie broniąc tytułów z poprzednich dwóch lat.

Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz Żarnowca, plasując się tym samym tuż za ekipą z Jedlicza.

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Kacper Rodzaj, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Tomasz Rak, Sebastian Pieknik, Kacper Komisarz i Mateusz Adamczuk.

 

 

 

Gratulujemy obydwu drużynom, a drużynie dziewcząt życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!

 

 

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POTOKU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im Edmunda Łozińskiego w Potoku informuje, że od 25 lutego do 5 marca 2019 roku odbędą się zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Zapisu należy dokonać w formie pisemnego zgłoszenia. Wzór zgłoszenia dziecka do szkoły jest dostępny także w  sekretariacie  szkoły.

W czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 16.30 odbędzie się "Dzień  Otwarty Szkoły" dla rodziców i dzieci 7 i 6 letnich. Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 13 43 656 95.

Kryteria rekrutacji i terminy do postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Galeria zdjęć  - Dzień Otwarty Szkoły!

 

Programowanie w języku baltie

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.

26.02.2019r uczennica z klasy drugiej Milena Mordarska pod opieką pani Teresy Korony –Garbacik wzięła udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez twórcę programu „Baltie”- Bohumira Soukupa. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Razem z uczniami ze szkół województwa podkarpackiego Milenka poznała nowy język programowania jakim jest Baltie 3 i Baltie 4. Programowanie stało się dziś umiejętnością o kluczowym znaczeniu. Programowanie to trzeci język, dlatego uczniowie z klasy drugiej biorą udział w programie „Razem odkryjmy świat programowania”. Dzieci rozwijają swoje umiejętności, obejmujące myślenie algorytmiczne, programowanie, aktywne stosowanie osiągnięć myśli ludzkiej do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Uczniowie uczą się nie biernego korzystania z najnowszych technologii lecz zdobywają umiejętności jak je zmieniać, tworzyć i rozwijać.

 

 

Wyślij pączka do Afryki 2019

Podaruj dzieciom szkołę - Wyślij pączka do Afryki - pod takim hasłem odbywa się w tym roku akcja charytatywna księży misjonarzy kapucynów z Krakowa. Nasza szkoła zgłosiła się się do tej akcji i w tłusty czwartek - 28 lutego organizujemy szkolny słodki kiermasz pączkowy.

Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów o wielkich  sercach do usmażenia w środę dowolnej liczby pączków z przeznaczeniem  na kiermasz pączkowy i dostarczenie ich do szkoły w czwartek rano. Wolontariusze - rodzice i uczniowie będą sprzedawać pączki (cena 1zł -2zł) podczas pobytu dzieci w szkole. Zebrana kwota pieniędzy zostanie przeznaczona dla potrzebujących dzieci w Afryce.

PRZYŁĄCZ SIĘ, A WSPÓLNIE ZROBIMY WIELE DOBREGO!!!

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW: pani Anna Lisowska, pani Renata Piotrowska, pani Elżbieta Rodzinka, pani Lidia Rak, pani Małgorzata Nowak, pani Anna Sitar, pani Katarzyna Czelny, pani Lucyna Woźniak, pani Agata Misygar-Grzesik, pan Adrian Gierula.

Zebrana kwota: 380 zl.

https://paczek.kapucyni.pl/


Sukcesy uczniów podczas Feryjnych Turniejów Sportowych

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły aktywnie i na sportowo spędzili czas wolny, uczestnicząc w propozycjach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W czasie rozgrywek sportowych, reprezentanci naszej szkoły, największe sukcesy osiągnęli w tenisie stołowym oraz piłce siatkowej.

W zawodach tenisowych pierwsze miejsce zdobyła Weronika Lipińska, rywalizując  w kategorii dziewcząt (IV-VI). Tym samym osiągnięciem popisała się również Zuzanna Hac, tylko w starszej grupie (VII-IIIG). Natomiast trzecie miejsca zajęli: Filip Piotrowski i Klaudia Dobrowolska, uczestnicząc w rozgrywkach grupy do VI klasy.

Dużym sukcesem zakończył się także turniej ,,Trójek Siatkarskich’’ dziewcząt  w kategorii (VII-IIIG), który cieszył się największym zainteresowaniem wśród wszystkich zawodów odbywających się na feriach zimowych. Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów, między innymi z Dukli, Krosna oraz Jasła. Nasze reprezentantki w składzie: Maja Stareńczak, Zuzanna Hac, Karolina Hac zajęły II miejsce, najpierw osiągając trzy pewne zwycięstwa w swojej grupie. Następnie w kluczowym meczu dającym prawo gry o najwyższe laury, dzięki niezwykłej serii ataków Mai Stareńczak, nie zostały pokonane i przystąpiły do meczu o zwycięstwo w zawodach. Dopiero tutaj nasze uczennice, po raz pierwszy musiały schodzić pokonane z parkietu, przegrywając po wyrównanej batalii z zespołem Karpat Krosno.


Ferie zimowe 2019 z GOSiR-em


Plan lekcji i dyżury międzylekcyjne nauczycieli

Od 25 lutego 2019 r. obowiązuje zmieniony podział godzin dla uczniów i nauczycieli. Plany zmieniły się nieznacznie - proszę sprawdzić w zakładce Plan lekcji.

Dyżury międzylekcyjne nauczycieli.