Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM

Przez trzy kolejne dni - od 5 do 7 grudnia br. - trzecioklasiści z gimnazjalnej klasy zmagali się z testami próbnego egzaminu gimnazjalnego. Testy przygotowała firma wydawnicza OPERON.

Częśc uczniów wykorzystała tę próbę do doskonalenia umiejętności swojej pracy z testem egzaminacyjnym, przećwiczyła kodowanie i przenoszenie rowiązań do karty odpowiedzi.  Czas próbnego egzaminu to takze okazja do doskonalenia swoich kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem, z planowaniem czasu egzaminu oraz z rozwiązywaniem zadań - problemów pod presją czasu.

Już wkrótce, po poprawie zadań egzaminacyjnych przez nauczycieli, okaże się kto z uczniów / uczennic przeszedł pomyślnie ten pierwszy w życiu poważny egzamin z wiedzy i dojrzałości szkolnej.

 

Mikołajki - prezenty, prezenty, prezenty...

Dzisiaj w naszej szkole było czerwono od Św. Mikołajów. Każdy uczeń stał się Św. Mikołajem i uczestniczył w mikołajkach klasowych. Prezenty i słodkości oraz świąteczny nastrój zdominowały prawie wszystki dzisiejsze lekcje. Było wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ciekawych zdjęć z klasowych mikołajek - znajdą się w naszej galerii.

 

Ogólnopolska Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia” Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 4 grudnia 2017 roku, w naszej szkole, odbył się etap szkolny XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W olimpiadzie wzięło udział 12 gimnazjalistów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Pierwsze miejsce zajął Julian Molisak, II miejsce Wiktor Michalski, a III miejsce Julia Rak, uczniowie z klasy III gimnazjum. Laureat olimpiady będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie rejonowym. Olimpiada odbędzie się dnia 15 grudnia w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

„Podziel się tym co masz” - finał akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom przetrwać zimę

Pod takim hasłem, Szkolne Koło PCK przeprowadziło w naszej szkole, akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Celem zbiorki było zgromadzenie żywności, artykułów spożywczych, szkolnych, odzieży, środków czystości i higieny osobistej. Jak co roku, udało się zebrać dużo towaru, z którego zrobiono 12 paczek. Upominki, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Potoka. Dzięki tej akcji, mamy możliwość wnieść iskierkę radości i sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem wyjątkowym.

Wszystkim ofiarodawcom: mieszkańcom Potoka, rodzicom i nauczycielom, za włączenie się do tegorocznej akcji i za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

Opiekunka SK PCK - Agata Kazalska

 

II i III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Ręcznej

Dnia 27 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Nasze młode szczypiornistki stanęły na wysokości zadania, zajmując II miejsce w gminie. Natomiast u chłopców walka toczyła się do ostatniego gwizdka. W ostatnich sekundach stracili bramkę i ostatecznie uplasowali się na miejscu III.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Małgorzata Targ z kl. VI, Patrycja Lawera, Weronika Lipińska, Magdalena Skórka z kl. V oraz Klaudia Dobrowolska i Julia Zych z kl. IV. Drużyna chłopców: Kajetan Chamioło, Mateusz Adamczuk, Oliwier Gębarowski, Wiktor Gierula, Kacper Komisarz, Maciej Danek z kl. VI, Patryk Siekaniec z kl. V oraz Mikołaj Strugała i Damian Woźniak z kl. IV. Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach sportowych!

 

Pomóż dzieciom przetrwać zimę - 26 listopada 2017r.

Szkolne Koło PCK,  po raz kolejny  przystąpiło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W niedzielę 26 listopada 2017 r. w czasie Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, w budynku szkoły w godz. od 9:00 do 13:00, zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka artykułów spożywczych, odzieży, butów, artykułów szkolnych, środków czystości i higieny osobistej. Zebrane rzeczy w formie paczek, zostaną w okresie przedświątecznym przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wsi.

Sztab akcji został zarejestrowany w Głównym Społecznym Komitecie Organizacyjnym Akcji w Lublinie pod numerem 141. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Agata Kazalska.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: http://pdpz.pl

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji !!!