Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Andrzejki 2018

Udane zabawy andrzejkowe już za nami.  Zdjęcia  z zabawy klas młodszych i klas straszych przypominają jak wspaniałe były to chwile. Radość, uśmiech na twarzach, aktywny wypoczynek przy muzyce i tańcu oraz pyszne gofry i zapiekanki - to wszystko srawiło, że tegoroczne zabawy będziemy jeszcze długo wpominać.

Opiekę nad dziećmi w czasie zabawy sprawowali wychowawcy klas, a słodkie przekąski zapewniły mamy z Rady Rodziców. Dziękujemy.

Galeria I-III

Galeria IV-III gim

 

Komunikat dla uczniów najstarszych klas

Uwaga ósmoklasiści i gimnazjaliści oraz rodzice!!!

Zbliżają się terminy próbnych egzaminów: dla uczniów klasy III gimnazjum  - 4, 5, 6 grudnia 2018 r.; dla uczniów klasy VIII - 18, 19, 20 grudnia. Wiadomości i umiejętności zostaną sprawdzone testami przygotowanymi przez  Wydawnictwo  Pedagogiczne OPERON oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Zachęcamy uczniów i rodziców do odwiedzania strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie , gdzie w zakładkach  Egzamin ósmoklasisty i Egzamin gimnazjalny znajduje się wiele przydatnych informacji o organizacji i przebiegu egzaminów, a także przykładowe arkusze egzaminacyjne.

 

„PODZIEL SIĘ TYM CO MASZ” - FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Pod takim hasłem, Szkolne Koło PCK przeprowadziło w naszej szkole, akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Celem zbiorki było zgromadzenie żywności, artykułów spożywczych, szkolnych, odzieży, środków czystości i higieny osobistej. Jak co roku, udało się zebrać dużo towaru, z którego zrobiono paczki świąteczne. Upominki, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Potoka. Dzięki tej akcji, mamy możliwość wnieść iskierkę radości i sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem wyjątkowym.

Wszystkim ofiarodawcom: mieszkańcom Potoka, rodzicom i nauczycielom, za włączenie się do tegorocznej akcji i za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

Opiekunka SK PCK - Agata Kazalska

 

Ogólnopolska akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Szkolne Koło PCK,  po raz kolejny  przystąpiło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W niedzielę 25 listopada 2018 r. w czasie Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, w budynku szkoły w godz. od 9:00 do 13:00, zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka artykułów spożywczych, odzieży, butów, artykułów szkolnych, środków czystości i higieny osobistej. Zebrane rzeczy w formie paczek, zostaną w okresie przedświątecznym przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wsi.

Sztab akcji został zarejestrowany w Głównym Społecznym Komitecie Organizacyjnym Akcji w Lublinie pod numerem 14. Koordynatorem akcji jest opiekun szkolnego kola PCK - pani Agata Kazalska.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: http://pdpz.pl

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji !!!

 

Zaproszenie do szkolnej biblioteki

 

Szkolna biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli do odwiedzin i wypożyczania książek, w każdy dzień tygodnia, podczas długiej - 15 minutowej przerwy. Lekcje biblioteczne można realizować w każdy poniedziałek na lekcji trzeciej i czwartej.

Jarosław Iwaszkiewicz powiedział: Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę.

O książkach, czytaniu i bibliotekach. Wybór cytatów i aforyzmów.

Zapraszam

Nauczyciel bibliotekarz - Beata Orzechowska

 

Zaproszenie na spektakl dla Niepodległej

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku serdecznie zapraszają rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły, mieszkańców  Potoka na patriotyczny spektakl dla Niepodległej, przygotowany z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl odbędzie się w czwartek 15 listopada br o godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria zdjęć!