Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Kiermaszu Wielkanocnym

Świąteczny Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu miał miejsce w sobotę 13 kwietnia br. Stoisko z ozdobami świątecznymi wystawiła także nasza szkoła. Prace naszych uczniów - przepiękne pisanki, zające, kurczaki, stroiki  - cieszyły się uznaniem wśród gości kiermaszu.  Zebrana kwota 273 zł zostanie przeznaczona na potrzeby szkoły.

Podczas kiermaszu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na „Gigantyczną Palmę Wielkanocną”. Palma przygotowane przez uczniów klasy V i Vi oraz palma przygotowana przez świetlicę szkolną zajęły II miejsce.

W organizację udziału szkoły w kiermaszu aktywnie włączyły się panie: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska, Teresa Korona-Garbacik, Mariola Pacek oraz pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani Agata Kazalska.

Podziękowania składamy także rodzicom i uczniom, którzy pomogli w tym pracochłonnym przedsięwzięciu.

 

 

Pola Nadziei 2019

Szkolne Koło PCK bierze po raz dziesiąty udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019r. przed mszami w Kościele w Potoku, wiernych powitają wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili - symbolami akcji. Każdy darczyńca na rzecz krośnieńskiego hospicjum otrzyma pamiątkowy żonkil, wykonany osobiście przez uczennice naszej szkoły.

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji, wspierającej Hospicjum w Krośnie!

 


Spektakle profilaktyczne dla uczniów

We wtorek 9 kwietnia br roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych, przygotowanych przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa.

"Gadająca niespodzianka" - to bajka profilaktyczna, w której aktywnie uczestniczyły dzieci z klas I - II.  Bohaterem bajki jest niegrzeczny chłopiec - Jacuś, który wspomagany dobrymi radami publiczności wykonuje trudne zadanie, pozwalające zmienić jego złe nawyki i złe postępowanie.

"Ciamajda" - to dynamiczne studium problemów rówieśniczych, z którymi zmagają się uczniowie szkół podstawowych. Kamil - bohater spektaklu nie jest akceptowany przez rowieśników i nie radzi sobie z wrogą presją otoczenia. Aby pozyskać akceptację klasy dokonuje złych wyborów, ale z pomocą nauczyciela podejmuje wyzwanie, które przywraca mu wiarę w siebie i we własne możliwości.

Spektakle zostały sfinansowane przez Gminę Jedlicze.

 

 

Wiosna w literaturze dla dzieci - konkurs

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w literaturze dla dzieci”, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. Wojnara w Jedliczu – filię w Potoku oraz Szkołę Podstawową im. E. Łozińskiego w Potoku. Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Wszystkie prace były ciekawe i piękne dlatego też, komisja konkursowa w składzie: pani Maria Kędra i pani Elżbieta Bajger przyznała wszystkim I miejsce.

Nasi laureaci to: Magdalena Chrobak kl. 2, Jakub Czelny kl. 1, Szymon Grzesik kl.1, Karolina Komisarz kl.1, Emilia Michalska kl.1, Natalia Nowak kl.1, Aleksandra Szlachta kl.1.

Nagrody książkowe i słodkie niespodzianki wręczyła laureatom pani Agata Kazalska - pełniąca obowiązki dyrektora szkoły.

Zwycięzcom gorąco gratulujemy!

 

Wiosenne sprzątanie wsi Potok

W dniu 6 kwietnia br. w naszej miejscowości obyło się zorganizowane przez Sołtysa oraz Radę Sołecka wiosenne sprzątanie wsi Potok. Chętni mieszkańcy zebrali się przy klubie sportowym, gdzie każdy został zaopatrzony w rękawiczki oraz worki na śmieci. Nie mogło tam również zabraknąć uczniów naszej szkoły. Zamiast wylegiwać się w sobotni poranek kilkunastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej (uczniowie klas 8, 7 oraz 4) razem z opiekunem - panem Adrianem Gierulą stawili się gotowi i chętni do pomocy w tym niełatwym zadaniu. W miłej atmosferze w towarzystwie mieszkańców wsi, po kilku godzinach udało się osiągnąć zamierzony cel. Drogi oraz pobocza zostały dokładnie uprzątnięte. Zebrano mnóstwo worków śmieci. Na koniec ciężkiej pracy odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

II miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek 5 kwietnia br. w Szkole Postawowej w Jedliczu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju zmagali się z teoretycznymi zagadnieniami Kodeksu Drogowego oraz rywalizowali na torze sprawnościowym w miasteczku rowerowym. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Furtek, Daria Nowak, Marcel Majewski i Mikołaj Strugała. W rywalizacji zespołowej nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Laureatom bardzo gratulujemy ! Opiekunem drużyny była ani Elżbieta Bajger