Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu została wybrana

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 28 września 2018 roku o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy w Jedliczu przeprowadzonych 27 września 2018 roku

 

Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

Dnia 28 września 2018 roku uczniowie klas czwartych: Szkoły Podstawowej w Potoku i Szkoły Podstawowej w Szebniach wraz z wychowawczyniami: panią Agatą Kazalską i panią Wiolettą Zygmunt, wybrali się na wyprawę do Ośrodka Edukacyjnego przy Magurskim Parku Narodowym w Krempnej.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu ekologii, znajomości fauny i flory beskidzkiej. Obejrzeli multimedialny spektakl mówiący o historii kształtowania się danego krajobrazu. Największą atrakcją była główna sala muzealna, gdzie na powierzchni 400m2 zrekonstruowano naturalne środowisko beskidzkie w czterech porach roku. Rekonstrukcja została bardzo dokładnie wykonana i obejmowała zwierzęta, rośliny występujące na beskidzkich łąkach i w lasach z niebywałą atrakcją - leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, cała grupa udała się na ścieżką przyrodniczą „Kiczera”. W czasie wędrówki dzieci obserwowały różnobarwne zbiorowiska roślinne Magurskiego Parku Narodowego. Łagodny przebieg stoków sprawił, iż każdy piechur – czwartoklasista, mógł sobie poradzić ze wspinaczką. Na końcowym przystanku czekało rozpalone ognisko ze smaczną kiełbaską.

Dla czwartoklasistów była to niezapomniana lekcja przyrody. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły, gdzie z niecierpliwieniem na parkingu czekali rodzice.

 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami, a Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia 2018r. zostały rozdane. W tym matematycznym wydarzeniu wzięło udział 59 uczniów klas IV - III gim. Sukces osiągnęło 35 uczniów co stanowi 59% wszystkich  biorących udział w dzisiejszej zabawie.

Sprawdziany umiejętności tabliczki mnożenia i dzielenia przeprowadziły komisje egzaminacyjne, składające się z uczniów klasy III gimnazjum. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Michalina Józefowicz - szkolny koordynator akcji.

Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym się nie udało w tym roku zapraszamy do zabawy już za rok!

 

Wyniki wyborów do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu

Jak co roku w naszej szkole we wrześniu odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Nowością w tym roku były również przeprowadzone po raz pierwszy wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.  W wyborach wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz klasa III gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza. W tajnym, bezpośrednim i powszechnym głosowaniu wyłoniono samorządową reprezentację szkoły oraz dwóch przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczniowie wybierali również nauczyciela, który obejmie funkcję opiekuna Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów Komisja Wyborcza sporządziła protokół z wyborów. A oto wyniki !

Przewodnicząca Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – Maja Stareńczak

Zastępca przewodniczącego – Karolina Hac

Pozostałe funkcje przydzielone po pierwszym zebraniu SU będą pełnić również Antoni Łopata, Nikola Półchłopek oraz Klaudia Dobrowolska.

Opiekunem Szkolnego Samorządu Uczniowskiego został po raz kolejny pan Adrian Gierula.

Do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu wybrano dwóch przedstawicieli: Kacpra Piotrowskiego oraz Krystiana Winiarskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!

 

Komunikat dla rodziców

Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami - w czwartek 27 września 2018 r. o godz. 16.30.

 

 

 

Najbliższe wydarzenia

27 września 2018r.  - wybory 2 uczniów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu, wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego - organizator Samorząd Uczniowski - opiekun pan Adrian Gierula

Lista kandydtaów do SU !

 

 

28 września 2018r. - VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - organizator Klub Matematyczny ALFA - opiekun pani Michalina Józefowicz

 

List dla rodziców !