Zespół Szkół

 

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematycznego

W poniedziałek 20 lutego br., na apelu szkolnym, odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w szkolnym konkursie „Lider Krzyżówek Matematycznych 2017”. Konkurs odbył się w dniach od 6 do 10 lutego 2017 r. i był skierowany do uczniów klas IV – III Gim. Ogółem do wspólnej zabawy z matematycznymi krzyżówkami przystąpiło 25 uczniów.

Tytuł „Lidera Krzyżówek Matematycznych 2017” otrzymało pięciu uczniów: Róża Ekert z klasy V, Milena Komisarz, Przemysław Sitar, Paulina Zych z klasy VI oraz Patryk Sitar z klasy III gim.

Tytuł Wicelidera otrzymali: Magdalena Skórka z klasy IV, Jagoda Wiatr z klasy VI oraz Magdalena Grzesik, Karolina Hac i Zuzanna Hac z klasy I gim.

Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich czterech etapach konkursu: Kacper Komisarz z klasy V, Tatiana Ambrożek, Antoni Łopata z klasy VI, Małgorzata Komisarz z klasy I gim., Paula Jasińska z klasy II gim.

Zwycięzcom konkursu gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

Organizatorem wspólnej zabawy w odgadywanie haseł matematycznych był Klub Matematyczny ALFA, którego opiekunem jest pani Michalina Józefowicz.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach – zabawach matematycznych oraz do odwiedzania strony Fanpage Klubu Matematycznego ALFA na Facebooku.

Michalina Józefowicz

 

 

 

Łyżwiarska nauka na lodowisku w Jedliczu

16 lutego uczniowie klasy III SP pojechali do Jedlicza na lodowisko. Pierwsze kroki na lodzie dla małych adeptów łyżwiarstwa wcale nie były takie trudne. Po pokonaniu pierwszych upadków i niepowodzeń dzieci coraz odważniej i lepiej radziły sobie z jazdą na łyżwach. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Dziećmi opiekowały się panie : Teresa Korona-Garbacik i Elżbieta Bajger.

 

"Kiedy zależy Ci na czymś , to mocno w to wierz..."

Oto jedna z mądrości życiowych pojawiająca się w musicalu „W 80 dni dookoła świata" zaprezentowanym przez aktorów z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć to barwne przedstawienie 10 lutego 2017r. w krośnieńskim RCKP. Spektakl muzyczny na motywach powieści Juliusza Verne'a to niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przeniosła wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają wszystkim, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Podróżując z Passepartout i Phileasem Foggiem uczniowie poznali kulturę i obyczaje innych narodów. Przed spektaklem uczniowie mieli możliwość podziwiać piękne obrazy związane tematycznie z rokiem 966, czyli chrztem Polski. W czasie wycieczki dziećmi opiekowały się panie : Teresa Korona-Garbacik, Elżbieta Bajger i Dorota Pniewska.

 

Szkolny Konkurs Matematyczny

Konkursy, gry i zabawy matematyczne służą rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczniowie przygotowując się do nich poszerzają wiedzę, a sukcesy motywują ich do dalszej pracy.

W poniedziałek, szóstego lutego, odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej. Jego laureatami zostali: Marcel Majewski (I miejsce) i Zofia Gierula (II miejsce). Komisja przyznała również równorzędnie trzecie miejsca dla: Mai Brańskiej, Oliwii Baran i Nadii Sitar.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach : )

 

Spotkanie z wychowawcami

W najbliższy czwartek, 9 lutego o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!

Wicemistrzostwo Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Dnia 1 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się Gminna Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze młode szczypiornistki stanęły na wysokości zadania, zajmując II miejsce w gminie. Walka toczyła się do ostatniego gwizdka. W ostatnich sekundach straciły bramkę i musiały uznać wyższość drużyny z Jedlicza, przegrywając 3:2. Natomiast grając z ekipą z Jaszczwi, nasze gimnazjalistki okazały się dużo lepsze, bo swoje spotkanie zakończyły wynikiem 9:1.

Skład drużyny: Julia Bożek, Magdalena Komisarz z kl. IIIG, Julia Rak, Paula Jasińska i Agata Woźniak z kl. IIG oraz Magdalena Grzesik, Karolina Hac i Zuzanna Hac z kl. IG. Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.