Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”

Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego” dla uczniów szkół podstawowych (do siódmej klasy włącznie) w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2018/2019  – etap dekanalny.

Patronem honorowym konkursu jest J.E. Ks. Abp Adam Szal - Metropolita Przemyski, Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, także objęła konkurs patronatem. Drugi etap w dekanacie Krosno I był etapem pisemnym i odbył się 7 marca 2019 r.  w Szkole Podstawowej w Potoku. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie tego etapu byli dekanalni wizytatorzy nauki religii. W związku z tym do naszej szkoły przybyli: ks. Andrzej Chmura – wizytator dekanalny, ks. Mirosław Grendus – wizytator diecezjalny nauczania religii oraz katecheci i rodzice towarzyszący uczniom  biorącym udział w konkursie. Do tego etapu konkursu zgłosiło się 24 uczniów z 9 szkół naszego dekanatu. Uczniowie w wyznaczonym czasie – 45 minut rozwiązywali test składający się z 26 zadań. Literatura w tym etapie obejmowała znajomość treści Ewangelii wg św. Marka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali imienne dyplomy oraz książki. Nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich gości, opiekunów oraz uczniów. Szkołę Podstawową w Potoku reprezentowali: Patrycja Lawera, Klaudia Klekot i Michał Wiatr.

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: ks. Janusz Zajdel i pani Zofia Baraniec – katecheci, przy wsparciu p.o.dyrektora szkoły pani Agaty Kazalskiej.

Informacja na stronie www Gminy Jedlicze!

 

 

MISTRZOSTWO Powiatu W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Ogromnym sukcesem uczennic z naszej szkoły zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się 5 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Zręcinie. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Spotkania rozgrywane były najpierw w 2 grupach, gdzie po dwie najlepsze drużyny z każdej, uzyskały awans do półfinałów zawodów. Nasze młode siatkarki w rywalizacji grupowej trafiły na zespoły z Komborni, Iwonicza oraz gospodarza zawodów, ze Zręcina. W konfrontacji z wyżej wymienionymi drużynami, zespół z Potoka okazał się bezapelacyjnie najlepszy pokonując wszystkich przeciwników w stosunku 2:0. Następnie dziewczęta z Potoka przystąpiły do meczu półfinałowego, gdzie stanęły do rywalizacji ze szkołą z Dukli. W tym spotkaniu również błyskawicznie rozbiły przeciwnika, ponownie nie przegrywając żadnej z partii. W drugim półfinale natomiast zespół z Iwonicza pokonał drużynę z Odrzykonia, po ciekawym i zaciętym pojedynku, w związku z czym w meczu finałowym ponownie doszło do konfrontacji pomiędzy Potokiem i Iwoniczem. Na początku spotkania decydującego o tym, która z drużyn będzie reprezentować powiat krośnieński, na zawodach rejonowych w poczynania naszego zespołu wkradło się sporo nerwowości, przez co przeciwniczki, po raz pierwszy w turnieju osiągnęły trzypunktową przewagę. W kolejnych akcjach dziewczęta opanowały jednak nerwy i wygrały pierwszego seta w stosunku 20:14. Druga partia spotkania miała zgoła inny przebieg, gdyż zespół z Potoka od początku narzucił swój styl gry i objął wysokie prowadzenie. Trener przeciwniczek próbował ratować sytuację dokonując licznych zmian, które nie przyniosły jednak zamierzonych rezultatów i nasza drużyna wyszła już na dziesięciopunktowe prowadzenie. Następnie w polu zagrywki pojawiła się kapitan zespołu, Maja Stareńczak, która pokusiła się o serię sześciu asów serwisowych, demolując wręcz przeciwniczki, nie pozostawiła im żadnych złudzeń, której ze szkół należał się awans na zawody rejonowe. Drugi set spotkania ostatecznie zakończył się niezwykłym wynikiem 20:4 dla drużyny z Potoka.

Naszą szkołę godnie reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Julia Barsznica, Nikola Półchłopek, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal. Opiekunką drużyny była Pani, Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

 

Więcej…

Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać"

Nasza szkoła przystępuje praz drugi do programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia na basenie w Krośnie - Turaszówce , dla uczniów klasy I,  bedą odbywać się we wtorki i soboty w marcu, kwietniu i maju br.

Zajęcia na pływalni będą prowadzone przez instruktora nauki pływania, zaś opiekę nad uczniami będą sprawowali nauczyciele wolontariusze: pani Agata Kazalska, pani Elżbieta Bajger, pani Teresa Korona–Garbacik, pani Agata Misygar-Grzesik i pan Adrian Gierula.

Program sfinansowany został przez Gminę Jedlicze przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram zajęć

 

"Młodzież Zapobiega Pożarom" - Turniej Wiedzy Pożarniczej

Czteroosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Maja Stareńczak, Julia Barsznica, Krystian Winiarski i Przemysław Sitar,  wzięła udział  w XXVI Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje odbyły się w sali Domu Ludowego w Długiem w dniu 1 marca 2019 r. Opiekę nad uczniami sprawował pan Adrian Gierula.

Imformacja na stronie www Gminy Jedlicze.

 

II ETAP XIX REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

II ETAP  XIX  REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH   dla uczniów klasy VII i VIII  szkoły podstawowej oraz  dla uczniów kl. III  gimnazjum w roku szklnym 2018/2019–  święty Andrzej Bobola.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Po etapie szkolnym przeprowadzonym przez katechetkę Panią Zofię Baraniec w listopadzie 2018 r., do półfinału zostali zgłoszeni najlepsi uczniowie. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali życie i działalność  świętego i Patrona Polski, duszochwata – św. Andrzeja Boboli.  Pomoc stanowiły materiały podane na stronie internetowej olimpiady oraz dodatkowa literatura: Encyklika papieża Piusa XII  - INVICTI ATHLETAE CHRISTI O ŚWIĘTYM ANDRZEJU BOBOLI oraz autorstwa ks. Józefa Niżnika – Święty Andrzej Bobola. Życie, objawienia, cuda.

W dniu 28.02.2019. reprezentantki  naszej szkoły: Małgorzata Komisarz i Małgorzata Targ, pod opieką pani Beaty Telesz, startowały w II etapie olimpiady, która odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zmagały się z testem wiedzy o Wielkim Polaku. Za udział w olimpiadzie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i przeżycia.


MISTRZOSTWO GMINY W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - OBRONA TYTUŁÓW Z POPRZEDNICH LAT

Dnia 28.02.2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:8, 25:9) oraz zespół z Jedlicza w stosunku setów 2:1(26:28, 25:13, 15:10). Po niezwykle dramatycznym meczu, pełnym zwrotów akcji w czasie którego nasze siatkarki wykazały się niezwykłym uporem w dążeniu do celu oraz odpornością nerwową w końcówce, odniosły cenny triumf, dzięki któremu będą mogły reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych trzeci rok z rzędu, jednocześnie broniąc tytułów z poprzednich dwóch lat.

Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz Żarnowca, plasując się tym samym tuż za ekipą z Jedlicza.

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Kacper Rodzaj, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Tomasz Rak, Sebastian Pieknik, Kacper Komisarz i Mateusz Adamczuk.

 

 

 

Gratulujemy obydwu drużynom, a drużynie dziewcząt życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!