Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

W czwartek dnia 25 maja 2017 r. w Iwoniczu, zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych: z Rymanowa, Posady Górnej, Rogów, Krościenka Wyżnego i Potoka. Rówieśnicy rywalizowali miedzy sobą w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 ( dziewczęta) i 1000 (chłopcy). Po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów, nasi uczniowie zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęli III miejsce w powiecie.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

III miejsca gimnazjalistek w konkursie z okazji Dnia Matki

26 maja uczennice klasy I gimnazjum uczestniczyły w konkursie poetycko – wokalnym „Matka w oczach dziecka” organizowanym po raz czternasty przez Zespół Szkół w Warzycach. Konkurs polegał na napisaniu wiersza oraz wykonaniu piosenki dedykowanej mamie. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z pięciu gimnazjów(z Moderówki, Potoka, Osobnicy, Szebni i Warzyc).

W kategorii poetyckiej uczennice – Magdalena Grzesik i Zuzanna Hac – zdobyły III miejsce, natomiast w kategorii wokalnej – Karolina Hac i Zuzanna Korfanty – także uzyskały III miejsce. Gimnazjalistki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Uczennice do konkursu przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik oraz Wioletta Zygmunt.

Za transport uczennic do Zespołu Szkół w Warzycach dziękujemy panu Piotrowi Grzesikowi.


 

Zapraszenie na Rodzinny Piknik przy Zespole Szkół w Potoku

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Potoka i gminy Jedlicze na piknik rodzinny przy Zespole Szkół w Potoku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji oraz wspaniałe nagrody w loterii fantowej. Za los o wartości 5 zł można wygrać nagrody warte nawet kilkadziesiąt złotych (m. in. słuchawki, akcesoria komputerowe, zabawki, ozdoby, przybory szkolne, itp.). Każdy los wygrywa! W programie przewidujemy także licytację trzech krzeseł z firmy Nowy Styl o łącznej wartości rynkowej ok. 500 zł! Do zobaczenia w najbliższą niedzielę o godz. 14.00

I miejsce w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

Dnia 23 maja 2017 r. uczniowie ze szkoły podstawowej, brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w parku, przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: z Długiego, Dobieszyna, Jedlicza, Potoka, Piotrówki i Żarnowca. Dużym sukcesem zakończyły się zawody dla chłopców z naszej szkoły, którzy zajęli I miejsce w gminie i uzyskali awans do zawodów powiatowych. Znakomicie zaprezentowały się również dziewczęta, które wywalczyły II miejsce.

W czwórboju chłopców naszą szkołę godnie reprezentowali: Michał Chrobak, Piotr Woźniak, Maciej Połchłopek, Wiktor Gierula, Kajetan Chamioło i Patryk Siekaniec. Drużyna dziewcząt: Natalia Moskal, Julia Barsznica, Weronika Korczykowska, Róża Ekert i Nikola Półchłopek. Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych!


 

 

Spotkanie z wychowawcami

W najbliższy czwartek tj. 18 maja o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!

Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego życia i twórczości Astrid Lindgren

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu, z okazji 110 rocznicy urodzin i 15 rocznicy śmierci wybitnej powieściopisarki dla dzieci i młodzieży – Astrid Lindgren, zorganizowała konkurs czytelniczy. Uczniowie klas III i IV szkół podstawowych z terenu naszej gminy mieli możliwość wykazania się znajomością szczegółów biografii pisarki oraz wiedzą na temat bohaterów jej książek.

W konkursie wzięło udział siedemdziesięcioro jeden uczestników, w tym sześcioro uczniów naszej szkoły. Wszyscy trzecio- i czwartoklasiści SP w Potoku, biorący udział w konkursie, zostali jego laureatami.

Uczeń klasy III – Michał Wiatr – zajął I miejsce, natomiast - Szymon Czelny, Jakub Lisowski, Patryk Pikul, Mikołaj Strugała oraz Julia Zych – zostali wyróżnieni.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.