Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał szkolnego konkursu na Matematyczną Pisankę Wielkanocną 2017

We wtorek 4 kwietnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematyczno – plastyczno - technicznego na Matematyczną Pisankę Wielkanocną 2017. W konkursie wzięły udział cztery uczennice, które oddały łącznie sześć prac. Jury konkursu w składzie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz przyznało: I miejsce – dla Agaty Woźniak z klasy II gim, II miejsce – dla Julii Rak z klasy II gim, III miejsce – dla Małgorzaty Komisarz z klasy I gim oraz dla Elenki Rak z klasy II szkoły podstawowej. Nagrodzone wyszywanki zostały wykorzystane do dekoracji świątecznej szkoły. Rozdanie dyplomów i nagród w konkursie nastąpi na apelu szkolnym przed Świętami Wielkanocnymi. Nagrodzonym dziewczynkom gorąco gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę.


 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 3 kwietnia 2017 r. przy Zespole Szkół w Iwoniczu, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczeń naszej szkoły Piotr Woźniak, zajął II miejsce w powiecie i uzyskał awans do zawodów rejonowych. Szóstoklasista stanął na wysokości zadania, rywalizując z 42 zawodnikami w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!.

Pola Nadziei 2017

Szkolne Koło PCK bierze po raz ósmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. przed mszami w Kościele w Potoku, wiernych powitają wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili- symbolami akcji. Każdy darczyńca na rzecz krośnieńskiego hospicjum, otrzyma pamiątkowy żonkil wykonany osobiście przez uczennice naszej szkoły. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Agata Kazalska.

Zapraszamy mieszkańców Potoka do udziału w tej charytatywnej akcji, wspierającej Hospicjum w Krośnie.

Sukces na Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

28 marca 2017 roku przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Indywidualno- Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada w Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły I miejsce zajął Piotr Woźniak z kl. VI, który w swojej kategorii wiekowej zakwalifikował się do zawodów powiatowych. Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Patryk Siekaniec z kl. IV, Nikola Półchłopek z kl. V, Gabriela Brańska z kl. IG i Julian Molisak z kl. IIG. Opiekunką uczniów była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


 

Konkurs plastyczny "Zapobiegajmy wypalaniu traw"

Przypominamy, że do końca tego tygodnia tj. do 31 marca przyjmujemy prace na konkurs pt. "Zapobiegajmy wypalaniu traw".

Organizator konkursu:

- Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

- Ochotnicza Straż Pożarna w Potoku

Patronat:

- Burmistrz Gminy Jedlicze

Cele konkursu:

- uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z wypalaniem traw dla środowiska i człowieka,

- rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży.

Warunki uczestnictwa:

Konkurs obejmuje 3 grupy wiekowe:

- klasy I – III Szkoły Podstawowe

- klasy IV- VI Szkoły Podstawowe

- klasy I- III Gimnazjum

Format prac: A3

Technika: dowolna – malarstwo, rysunek, grafika na papierze (bez oprawiania).

Prace zbiorowe i przestrzenne będą wykluczone z konkursu.

Każda praca powinna być opisana czytelnie na odwrocie:

- imię i nazwisko ucznia, klasa,

- nazwa szkoły,

- imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego

oraz dołączone „Oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna”

Każdy uczestnik może oddać tylko jedną pracę.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół - Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Potoku, gdzie zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.Pierwszy dzień wiosny w dawnym dworze szlacheckim

W marcowe, słoneczne przedpołudnie gimnazjaliści w ramach innowacji historycznych udali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej, mieszczącego się w dawnym dworze w Kopytowej.

Po odrestaurowanych, zabytkowych wnętrzach z przełomu XVII/XVIII wieku oprowadził zwiedzających ich właściciel - pan Andrzej Kołder. W piwnicach dworskich uczniowie wzięli udział w warsztatach piernikowego i ceramicznego rękodzieła.

Dziękujemy bardzo pani Monice Wiśniowskiej, panu Robertowi Belczykowi, panu Piotrowi Grzesikowi, panu Pawłowi Folcie i panu Adrianowi Gieruli za transport uczniów na historyczną eskapadę.