Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Sukces szóstoklasistek w Feryjnym Turnieju Dwójek Siatkarskich

Dnia 07.02.2018r w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się Feryjny Turniej Dwójek Siatkarskich. Do turnieju zgłosiło się czternaście zespołów, dziewczyny rywalizowały w dwóch grupach po siedem drużyn. Nasze młode siatkarki Róża Ekert oraz Nikola Półchłopek w fazie grupowej okazały się niepokonane przechodząc do dalszej części turnieju z bilansem sześciu zwycięstw i żadnej porażki. Następnie w fazie finałowej zawodów po obydwu stronach siatki stanęły ze sobą w szranki po dwie najlepsze drużyny z grup A i B jedlickiego turnieju. Nasze zawodniczki kolejny raz rozgromiły wszystkie rywalki triumfując w feryjnych zawodach w imponującym stylu. W pokonanym polu zostawiły między innymi wszystkie drużyny z Gminy Jedlicze, jak również zespół Sekcji Piłki Siatkowej z Dukli oraz Karpat Krosno.

 

Bezpieczne Ferie Zimowe

Bezpieczne ferie zimowe czas zacząć! W dniach od 29 stycznia do 9 lutego br. odpoczywamy od nauki szkolnej i bezpiecznie wypoczywamy. Pomogą nam w tym zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie zimy, omówione razem z wychowawcami na godzinach wychowawczych, a także plakaty, broszury i opracowania przygotowane dla Was i Waszych rodziców przez instytucje odpowiedzialne za edukację.

A oto linki do stron o bezpiecznym wypoczynku: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie; Ministerstwo Edukacji Narodowej; Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

W naszej szkole zadbaliśmy także o ofertę ciekawych zajęć dla Was:

2 lutego 2018 - piątek - świetlica sportowa - godz.11.00 - 13.00

8 lutego 2017 - czwartek - feryjny turniej szachowy z nagrodami - godz. 9.00

9 lutego - piątek - świetlica sportowa - godz.11.00 - 13.00

Zachęcamy także naszych uczniów do korzystania z bogatej oferty zajęć jedlickich instytucji: GOSiR; Gminna Biblioteka.

Bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia w szkole 12 lutego 2018 .


X obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci ofiar Holocaustu

W czwartek, 25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się środowiskowe X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 - uroczystym nabożeństwem w intencji Ofiar Holokaustu w potockim Kościele. Następnie w budynku szkoły odbyło się spotkanie z wnuczkami osób, które przeżyły Holokaust: panią Deanna Segall i Hannah Gill ze Stanów Zjednoczonych. Gościom ze Stanów towarzyszyły panie Natalia Mazur i Ewa Trojanowska z Poznania. Kolejno, pani Zofia Macek  - emerytowana nauczycielka historii, wygłosiła prelekcję na temat obozu hitlerowskiego w Szebniach. Uczniowie i absolwenci szkoły przygotowali na zakończenie okolicznościowy montaż  słowno - muzyczny pod znamiennym tytułem " Nie pytajcie, nie powiem, nie wiem..." Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać także piękne fotografie wykonane przez uczniów, ukazujące pozostałości kultury żydowskiej w naszym najbliższym otoczeniu. Wernisaż fotograficzny przygotowali: Michał Wiatr, Julia Zych, Damian Woźniak - z klasy IV; Oliwier Gębarowski, Wiktor Gierula z klasy VI; Weronika Korczykowska, Paulina Zych - z klasy VII; Kacper Rodzaj - z klasy II gim i Julia Rak - z klasy III gim.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych - pan Ryszard Zagórki - z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze oraz radni Rady Miejskiej w Jedliczu na czele z panem Piotrem Woźniakiem - przewodniczącym Rady. Obecni byli także: pan Andrzej Guzik - wicedyrektor PCEN w Krośnie, Ks. Franciszek Partyka - proboszcz Parafii Potok oraz dyrektorzy szkół i placówek z terenu Gminy Jedlicze, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Organizatorem uroczystości byli : Burmistrz Jedlicza, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Składamy gorące podziękowania dla wszystkich mam, które przygotowały poczęstunek dla gości i zajmowały się serdeczną obsługą.

Galeria zdjęć z uroczystości! Informacja i zdjęcia na stronie www Gminy Jedlicze!


Finał akcji "Góra Grosza 2017-18"

W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz osiemnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. W naszej szkole akcję „Góra Grosza” zorganizowało oraz przeprowadziło Szkolne Koło PCK. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie koła wraz z opiekunką panią Agatą Kazalską, podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 265,98 zł.

Najwięcej groszy w porównaniu do zebranej kwoty w szkole - wyrażonych w procentach - zebrała klasa VI, która zajęła I miejsce, II miejsce ex aeqvo zdobyły klasy IV i III gim, a na III miejscu uplasowała się klasa III. Natomiast w przeliczeniu na jednego ucznia wyniki się zmieniają - i tak: bezkonkurencyjna okazała się klasa VI, która zajęła I miejsce w szkole, II miejsce klasa IV, a na III miejscu uplasowała się klasa III gim. Kolejne miejsca: IV miejsce - klasa V, V miejsce - klasa III i VI miejsce - klasa VII.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!

 

Uwaga - zmiana Planu lekcji

Od poniedziałku 22 stycznia 2018 r. rozpoczynamy w naszej szkole II półrocze roku szkolnego 2017/2018. Zmianie ulega nieznaczne plan lekcji dla uczniów i nauczycieli.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładce Plan lekcji.

 

Komunikat dla rodziców

Szanowni Rodzice

Przypominamy, że w ten czwartek - 18 stycznia 2018r. - odbędzie się wywiadówka szkolna. Początek spotkania o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy !