Zespół Szkół

 

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Uczniowie z klasy II i III wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym na „Projekt Kartki Bożonarodzeniowej”. Zorganizowany on został przez Panią Burmistrz Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik. W etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 15 uczniów. Do etapu gminnego komisja wybrała cztery najciekawsze prace. W sumie do organizatorów konkursu wpłynęło 40 prac ze szkół z gminy Jedlicze. 21 grudnia 2016r. odbyło się w Gminie Jedlicze uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom. Uczennica III klasy Julia Zych otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy.

 

Rozstrzygnięcie szkolnego etapu ogólnopolskiego konkursu "Matamatyka - Lubię to"

W poniedziałek 12 grudnia 2016 r. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Michalina Józefowicz, Elżbieta Bajger, Beata Telesz, rozstrzygnęła szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyka – Lubię to!”

W konkursie wzięło udział 44 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Komisja Konkursowa wyróżniła po trzy prace z każdego poziomu wiekowego. Z klas II - III wyróżniono prace: 1 miejsce – Daria Nowak z klasy II, 2 miejsce – Julia Zych z klasy III, 3 miejsce – Julia Furtek z klasy II. Z klas IV – VI wyróżniono prace: 1 miejsce – Paulina Zych z klasy VI, 2 miejsce – Julia Łapińska z klasy VI, 3 miejsce – Michał Furtek z klasy VI. Z klas gimnazjalnych wyróżniono: 1 miejsce – Małgorzata Komisarz z klasy I. Wszystkim wyróżnionym gorąco gratulujemy.

Prace, które zajęły w szkole 1 miejsca zostały przesłane do II etapu, do organizatora konkursu w Bielsku Białej. Życzymy zwycięstwa! Lista laureatów i wyróżnionych w Konkursie zostanie zamieszczona na stronie: www.snm.edu.pl, 13 lutego 2017 r.

Wystawa pokonkursowa wyróżnionych prac w szkolnym etapie konkursu, zostanie zorganizowana na korytarzu gimnazjalnym na gazetce szkolnej. Zapraszamy do oglądania.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Koordynatorki Konkursu:

Michalina Józefowicz, Elżbieta Bajger

 

Wicemistrzostwo Gminy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Dnia 12 i 13 grudnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Do turnieju zgłosiły się drużyny: z Jedlicza, Jaszczwi, Żarnowca i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej, godnie reprezentowała naszą szkołę, gdyż zdobyła II miejsce, pokonując wszystkie drużyny z wyjątkiem szkoły z Jedlicza.

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Róża Ekert i Nikola Półchłopek z kl. V oraz Julia Łapińska, Natalia Moskal, Milena Komisarz, Weronika Korczykowska i Paulina Zych z kl. VI.

Natomiast chłopcy po zaciętych meczach zdobyli III miejsce. Szkołę podstawową reprezentowali: Michał Chrobak, Tomasz Rak, Piotr Woźniak, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Dominik Folta z kl. VI, Kajetan Chamioło i Kacper Komisarz z kl. V oraz Patryk Siekaniec z kl. IV. Opiekunką drużyn była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Tenisa Stołowego Dziewcząt

Dnia 30 listopada 2016 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli, odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół gimnazjalnych: z Dukli, Odrzykonia, Miejsca Piastowego, Lubatowej i Potoka. Zawody rozegrane zostały systemem grupowym, do 3 zdobytych punktów. Młode tenisistki z naszej szkoły: Julia Bożek z kl. IIIG i Julia Rak z kl. IIG odniosły duży sukces, gdyż zdobyły III miejsce w powiecie. Opiekunką uczennic była pani Agata Kazalska.

Serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce w Gminnym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego

W dniu 25 listopada 2016 r. w GOSiR w Jedliczu, odbyło się podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów za rok szkolny 2015/2016. W ubiegłym roku szkolnym w zawodach sportowych udział wzięło 8 szkół podstawowych i 3 gimnazja. Nasza szkoła osiągnęła bardzo duży sukces, gdyż  uczniowie ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum uplasowali się na II miejscu. Przedstawiciele szkół otrzymali: dyplomy, statuetki oraz sprzęt sportowy.

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Piotr Woźniak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu  Pan Wojciech Florczak,  Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie poszczególnych szkół.

Gratulujemy wszystkim młodym sportowcom i życzymy  dalszych sukcesów !

Wyniki współzawodnictwa gminnego szkół podstawowych i gimnazjów za rok szkolny  2015/2016 przedstawiają się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
1 m. - SP. Jedlicze
2 m. - SP. Potok
3 m. – SP Jaszczew
4 m. - SP. Żarnowiec
5 m. - SP. Długie  
6 m. - SP. Dobieszyn  
7 m. - SP. Moderówka

8m. – SP Piotrówka

GIMNAZJUM:
1 m. - G. Jedlicze  
2 m. - G. Potok
3 m. - G. Jaszczew


 

Wycieczka edukacyjna do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

W listopadowe, słoneczne przedpołudnie zuchy z drugiej klasy oraz uczniowie klas IV-VI w ramach innowacji historycznych udali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej, mieszczącego się w dawnym dworze w Kopytowej.

Dwór jest usytuowany na terenie  folwarku cysterskiego, którego historia sięga początków XIV wieku. W piwnicach dworskich powstała Piernikarnia Kopytowska – pracownia piernika, w której organizowane są warsztaty piernikowego rękodzieła.

Po „wyczarowaniu”  wielu pierników o fantazyjnych kształtach, dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez pana Wojciecha Kołdera w pięknych, zabytkowych wnętrzach  szlacheckiego dworu z przełomu XVII/XVIII wieku.