Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Szkolne zawody sportowe w łyżwiarstwie szybkim

Dnia 23 lutego  w ramach zajęć wychowania fizycznego, gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych zawodach sportowych na lodowisku, znajdującym się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W wyniku sportowej rywalizacji, najszybszym łyżwiarzem został Jakub Gadzała z kl. IIG, drugie miejsce zajął Krystian Winiarski z kl. IG, a trzecie miejsce wywalczył Andrzej Nogaj z kl. IIG . Ponadto w czasie zajęć, wszyscy świetnie się bawili na lodowej tafli, wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie. Wyjazd był udany, a młodzież bardzo zadowolona. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Agata Kazalska.

Serdecznie dziękujemy pani Lidii Rak oraz pani Marcie Mularz za transport dzieci na lodowisko do Jedlicza.

 

Z wizytą w teatrze

W czwartek 16 lutego 2017 r. uczniowie klas I – II gimnazjum wraz z uczniami  z zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi uczestniczyli w wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie odbył się spektakl pt.: „Mały Książę”. Punktualnie o godzinie 1130 przenieśliśmy się w magiczny świat Małego Księcia, aby razem z nim wyruszyć w podróż w poszukiwaniu przyjaciół. Nastrojowa muzyka i migające światła nadały przedstawieniu odpowiedni charakter. Ciekawe dialogi, piękne i kolorowe stroje, choreografia taneczna oraz cytaty z utworu Antoin'a de Saint-Exupery'ego pozwoliły, aby ukryte przesłanie lektury trafiło do każdego z nas. Przedstawienie było pełną symboliki przypowieścią, której odczytanie ukazuje pełnię prawd o życiu człowieka. Po zakończeniu spektaklu, pełni wrażeń i zadumy nad ważnymi wartościami w życiu, udaliśmy się w drogę powrotną.        Organizatorem wyjazdu była Pani Agata Kazalska, opiekę nad uczniami sprawowała Pani Beata Telesz.

 

 

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematycznego

W poniedziałek 20 lutego br., na apelu szkolnym, odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w szkolnym konkursie „Lider Krzyżówek Matematycznych 2017”. Konkurs odbył się w dniach od 6 do 10 lutego 2017 r. i był skierowany do uczniów klas IV – III Gim. Ogółem do wspólnej zabawy z matematycznymi krzyżówkami przystąpiło 25 uczniów.

Tytuł „Lidera Krzyżówek Matematycznych 2017” otrzymało pięciu uczniów: Róża Ekert z klasy V, Milena Komisarz, Przemysław Sitar, Paulina Zych z klasy VI oraz Patryk Sitar z klasy III gim.

Tytuł Wicelidera otrzymali: Magdalena Skórka z klasy IV, Jagoda Wiatr z klasy VI oraz Magdalena Grzesik, Karolina Hac i Zuzanna Hac z klasy I gim.

Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich czterech etapach konkursu: Kacper Komisarz z klasy V, Tatiana Ambrożek, Antoni Łopata z klasy VI, Małgorzata Komisarz z klasy I gim., Paula Jasińska z klasy II gim.

Zwycięzcom konkursu gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

Organizatorem wspólnej zabawy w odgadywanie haseł matematycznych był Klub Matematyczny ALFA, którego opiekunem jest pani Michalina Józefowicz.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach – zabawach matematycznych oraz do odwiedzania strony Fanpage Klubu Matematycznego ALFA na Facebooku.

Michalina Józefowicz

 

 

 

Łyżwiarska nauka na lodowisku w Jedliczu

16 lutego uczniowie klasy III SP pojechali do Jedlicza na lodowisko. Pierwsze kroki na lodzie dla małych adeptów łyżwiarstwa wcale nie były takie trudne. Po pokonaniu pierwszych upadków i niepowodzeń dzieci coraz odważniej i lepiej radziły sobie z jazdą na łyżwach. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Dziećmi opiekowały się panie : Teresa Korona-Garbacik i Elżbieta Bajger.

 

"Kiedy zależy Ci na czymś , to mocno w to wierz..."

Oto jedna z mądrości życiowych pojawiająca się w musicalu „W 80 dni dookoła świata" zaprezentowanym przez aktorów z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć to barwne przedstawienie 10 lutego 2017r. w krośnieńskim RCKP. Spektakl muzyczny na motywach powieści Juliusza Verne'a to niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przeniosła wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają wszystkim, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Podróżując z Passepartout i Phileasem Foggiem uczniowie poznali kulturę i obyczaje innych narodów. Przed spektaklem uczniowie mieli możliwość podziwiać piękne obrazy związane tematycznie z rokiem 966, czyli chrztem Polski. W czasie wycieczki dziećmi opiekowały się panie : Teresa Korona-Garbacik, Elżbieta Bajger i Dorota Pniewska.

 

Szkolny Konkurs Matematyczny

Konkursy, gry i zabawy matematyczne służą rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczniowie przygotowując się do nich poszerzają wiedzę, a sukcesy motywują ich do dalszej pracy.

W poniedziałek, szóstego lutego, odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej. Jego laureatami zostali: Marcel Majewski (I miejsce) i Zofia Gierula (II miejsce). Komisja przyznała również równorzędnie trzecie miejsca dla: Mai Brańskiej, Oliwii Baran i Nadii Sitar.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach : )