Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Mikołajki w Domu Ludowym w Potoku

We wtorek 11 grudnia wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku oraz dzieci ze świetlicy działającej w Szkole Podstawowej w Potoku gościli na zaproszenie Zarządu Osiedla Jedlicze -  Borek w świątecznie udekorowanej Sali Domu Ludowego w Potoku.

Wspólna zabawa integracyjna przy muzyce wyzwalała szczere, spontaniczne zadowolenie wszystkich uczestników imprezy integracyjnej. Spotkanie uświęcił oczekiwany  Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkami.

Pyszny poczęstunek przygotowały  Panie z Zarządu Osiedla Jedlicze - Borek, które dbały i obsługiwały zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie: Burmistrz Gminy Jedlicze pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Jedliczu pan Piotr Woźniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku  pan Andrzej Dziugan,  Dyrektor GOSiR pan Wojciech Florczak oraz opiekunka świetlicy pani Agata Kazalska.

Koordynatorami imprezy byli  Radni Gminy Jedlicze: pani Wenecja Żychowska i pan Tomasz Lisowski.

Relacja na stronie www Gminy Jedlicze!

 

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

11 grudnia 2018 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Na eliminacje powiatowe wpłynęły 62 najładniejsze prace plastyczne z terenu powiatu krośnieńskiego. Tematyka Konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej i kulturalnej, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa. Prace oceniała komisja w następującym składzie: przewodniczący – Krzysztof Brynecki, przedstawiciel Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie,- sekretarz – dh Józef Tucki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie,- członek - dh Jan Kilar, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie.

W IV grupie wiekowej – gimnazja - uczennica klasy VII Małgorzata Targ zajęła II miejsce.

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyli: Agnieszka Prugar - inspektor w Starostwie Powiatowym, dh Jan Kilar - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz bryg. Piotr Szubra - Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kadrowego KM PSP w Krośnie.Organizatorem Konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krośnie oraz Komendą Miejską PSP w Krośnie.

Praca naszej laureatki została przesłana na finał eliminacji wojewódzkich.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!  Krosno112.pl

 

Mikołajki świetlicowe

W niedzielę 9 grudnia 2018 r. dzieci i młodzież uczęszczająca systematycznie na zajęcia do świetlicy sportowej, działającej w Szkole Podstawowej w Potoku, miała okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu.

Najpierw dzieci obejrzały program artystyczny wprowadzający w klimat świąteczny, wykonany przez grupę teatralną „Jodła- Banda”. Po obejrzeniu spektaklu, były zorganizowane  wspólne gry i zabawy, pokazy taneczne oraz konkursy przygotowane przez organizatorów. Na zakończenie spotkania integracyjnego, dzieci z niecierpliwieniem otrzymały upragnione prezenty od Świętego Mikołaja.

Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.


Mikołajkowy wyjazd do kina

Dnia 7 grudnia 2018 r. uczniowie czwartych klas: Szkoły Podstawowej w Potoku i Szkoły Podstawowej w Szebniach wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Agatą Kazalską i panią Wiolettą Zygmunt, pojechali do kina Helios na film „Grinch”.

Grinch - to zielony stwór, który od lat mieszka z psem Maksem w jaskini z widokiem na pobliskie, pełne radości miasteczko Ktosiowo. Mieszkańcy tego miasteczka ze zniecierpliwieniem oczekują Świąt Bożego Narodzenia, ich sąsiad z góry Grinch, wręcz przeciwnie – nie znosi świat i nie zamierza dopuścić do tego, by ktokolwiek się nimi cieszył. Nie jest w stanie zdzierżyć kolędowania, obdarowywania prezentami bliskich oraz wspólnej radości.  Dlatego wściekły Grinch, planuje okraść domy z prezentów od Świętego Mikołaja.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów, a po seansie z odczuwalną atmosferą nadchodzących świąt, wróciły do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

 

Mikołajki klasowe

Mikołajki klasowe - galeria!

 

Wyniki szkolnej edycji XVI akcji "Drzewko za butelkę"

W poniedziałek 3 grudnia 2018r. podsumowano szkolną edycję XVI akcji "Drzewko za butelkę". Ogólem zebrano 9539 plastikowych butelek, które zostaną przekazane do powtórnego przerobu. Efektywność zbiórki wyniosła średnio 103 butelki na jednego ucznia. Najwięcej butelek zebrała klasa IV i kolejno klas II, I, VII, V, VIII, VI. Najaktywniejsi uczniowie w klasach to: Emilia Michalska z klasy I, Magdalena Chrobak z klasy II, Aleksandra Chrobak i Hubert Chrobak z klasy IV, Mikołaj Strugała z klasy V, Patryk Pikul z klasy VI, Mateusz Adamczuk z klasy VII, Michał Chrobak z klasy VIII. Najaktywniejsi uczniowie w szkole to Aleksandra Chrobak i Hubert Chrobak z klasy IV, którzy zebrali po 1500 butelek. Młodym ekologom gratulujemy!

Lokalnym organizatorem akcji jest ORLEN Południe.

Galeria zdjęć z podsumowania akcji w Jedliczu!