"Wesołego Alleluja"

„Wesołego Alleluja”

Wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka,
wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły
życzy
p.o. Dyrektora Szkoły
Agata Kazalska

„Katyń... ocalić od zapomnienia” – ogólnopolski program upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej

katyń_logo

Motto programu:

Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie.

Jan Paweł II

Zespół Szkół w Potoku włączył się do ogólnopolskiej akcji posadzenia 21 473 Dębów Pamięci w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Na liście tej znajdują się nazwiska dwóch oficerów oraz policjanta, którzy urodzili się w Potoku.

Kapitan Konrad Krzyworączka, syn Tomasza i Marii z Jedlińskich urodził się 11 lutego 1908 roku w Potoku. Był absolwentem Oficerskiej Szkoły Piechoty, a po jej ukończeniu został przydzielony do 40 pp. W 1939 roku został przydzielony do OZ 5 Dywizji Piechoty. Uczestniczył w obronie Lwowa. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Porucznik Jan Pawłowski, syn Józefa i Agnieszki z Michalskich urodził się 28 sierpnia 1893 roku w Potoku. Był doktorem praw, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po kampanii wrześniowej 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w obozie jeńców wojennych w Starobielsku. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Aspirant Teofil Wojtas, syn Franciszka urodził się 13 lutego 1900 roku w Potoku. Był przodownikiem w radomskim komisariacie Policji Państwowej. Przebywał w sowieckim obozie jenieckim w Ostaszkowie. Zamordowany przez NKWD w Twerze w 1940 roku. Pochowany został na cmentarzu wojennym w Miednoje.

Ośrodek Wczesnej Interwencji w Potoku zaprasza na Piknik Rodzinny

Andrzejki klas I-III

W dniu 23.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych uczniów. Dzieci  z klas I-III SP poznawały tradycje ludowe związane z katarzynkami i andrzejkami. Następnie wśród śmiechu i radości przystąpiły do wróżb, które przygotowały uczennice z klasy VI. Wspólna, zgodna zabawa i słodki poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://szkolapotok.pl/gallery/main.php?g2_itemId=5553

Finał akcji „Pola Nadziei”

W dniu 14 kwietnia 2019 r. - w Niedzielę Palmową - przed potockim kościołem nastąpił finał miejscowej akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2019”. Dzieci i młodzież szkolna wraz z pełniącą obowiązki dyrektora szkoły panią Agatą Kazalską, ks. proboszczem Januszem Zajdlem oraz nauczycielami: panią Beatą Telesz, panią Beatą Orzechowską, panią Wiolettą Zygmunt, panią Zofią Baraniec i panem Adrianem Gierulą, kwestowali na rzecz Towarzystwa Przyjaciół  Krośnieńskiego Hospicjum. Mieszkańcy Potoka chętnie wrzucali datki do puszek, a dzieci obdarowywały ich "kwiatami nadziei". Większość osób o gorących sercach, nie szczędziło złotówek, aby wspomóc krośnieńskie hospicjum, dali nadzieję właśnie tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dochód z kwesty w kwocie 1 242 zł został przekazany do Hospicjum  w Krośnie.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!