Wyniki egzaminów

Znamy już wyniki egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Egzamin gimnazjalny: najwyższy wynik z języka polskiego - 88%, ogółem 4 stanin w 9 stopniowej skali; najwyższy wynik z historii i wosu - 78%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z matematyki - 59%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z przedmiotów przyrodniczych - 64%, ogółem 4 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym - 100%, ogółem 6 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym - 95%, ogółem 5 stanin.

Egzamin ósmoklasisty: najwyższy wynik z języka polskiego - 84%, ogółem 3 stanin w 9 stopniowej skali; najwyższy wyniki z matematyki - 70%, ogółem 3 stanin; najwyższy wynik z języka angielskiego 77%, ogółem 3 stanin.

„Katyń... ocalić od zapomnienia” – ogólnopolski program upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej

katyń_logo

Motto programu:

Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie.

Jan Paweł II

Zespół Szkół w Potoku włączył się do ogólnopolskiej akcji posadzenia 21 473 Dębów Pamięci w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Na liście tej znajdują się nazwiska dwóch oficerów oraz policjanta, którzy urodzili się w Potoku.

Kapitan Konrad Krzyworączka, syn Tomasza i Marii z Jedlińskich urodził się 11 lutego 1908 roku w Potoku. Był absolwentem Oficerskiej Szkoły Piechoty, a po jej ukończeniu został przydzielony do 40 pp. W 1939 roku został przydzielony do OZ 5 Dywizji Piechoty. Uczestniczył w obronie Lwowa. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Porucznik Jan Pawłowski, syn Józefa i Agnieszki z Michalskich urodził się 28 sierpnia 1893 roku w Potoku. Był doktorem praw, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po kampanii wrześniowej 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w obozie jeńców wojennych w Starobielsku. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Aspirant Teofil Wojtas, syn Franciszka urodził się 13 lutego 1900 roku w Potoku. Był przodownikiem w radomskim komisariacie Policji Państwowej. Przebywał w sowieckim obozie jenieckim w Ostaszkowie. Zamordowany przez NKWD w Twerze w 1940 roku. Pochowany został na cmentarzu wojennym w Miednoje.

Ośrodek Wczesnej Interwencji w Potoku zaprasza na Piknik Rodzinny

Andrzejki klas I-III

W dniu 23.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych uczniów. Dzieci  z klas I-III SP poznawały tradycje ludowe związane z katarzynkami i andrzejkami. Następnie wśród śmiechu i radości przystąpiły do wróżb, które przygotowały uczennice z klasy VI. Wspólna, zgodna zabawa i słodki poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://szkolapotok.pl/gallery/main.php?g2_itemId=5553

Podsumowanie realizacji programu „Razem odkrywamy świat programowania"

13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy pani Teresy Korona-Garbacik uczestniczyli w wycieczce do Nowosielec. Wyjazdem tym podsumowali całoroczną realizację programu „Razem odkrywamy świat programowania”. W ramach realizacji tego programu szkoła pozyskała dwanaście nowych laptopów, które zostały wykorzystane do realizacji zadań projektowych. Punktem docelowym wycieczki był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Uczniowie uczestniczyli tam w dwugodzinnych warsztatach dotyczących programowania. Programowali roboty, oglądali nowoczesne maszyny rolnicze, których działanie również opiera się na napisaniu odpowiedniego programu. Dzieci z wielką uwagą słuchały wykładowców i żywo reagowały na ich pytania. Po skończonych zajęciach i słodkim posiłku dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.