Słodkie warsztaty w pijalni czekolady

W piątek 18 października br. najmłodsi uczniowie z klas I – III naszej szkoły odwiedzili Pijalnię Czekolady M. Pelczar „Chocolatier” w Korczynie. Program warsztatów dla dzieci był bardzo bogaty i zawierał między innymi: poznanie historii czekolady, degustację różnych czekolad, prezentację 3 metrowego drzewa kakaowca, umiejscowienie na mapie świata plantacji kakao i miejsc upraw, poznanie procesu produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, prezentację ziarna kakao z różnych zakątków świata, udział w seansie filmowym: “Pochodzenie kakao” i „Historia kakao i czekolady, prezentację maszyn i urządzeń do produkcji czekolady, produkcję czekolady na żywo, samodzielne zdobienie tabliczek czekoladowych i lizaków czekoladowych, konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przygotowanych atrakcji. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska, Aleksandra Kuźniarowicz oraz Elżbieta Głogowska-Makoś.

Andrzejki klas I-III

W dniu 23.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych uczniów. Dzieci  z klas I-III SP poznawały tradycje ludowe związane z katarzynkami i andrzejkami. Następnie wśród śmiechu i radości przystąpiły do wróżb, które przygotowały uczennice z klasy VI. Wspólna, zgodna zabawa i słodki poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://szkolapotok.pl/gallery/main.php?g2_itemId=5553

„Katyń... ocalić od zapomnienia” – ogólnopolski program upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej

katyń_logo

Motto programu:

Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie.

Jan Paweł II

Zespół Szkół w Potoku włączył się do ogólnopolskiej akcji posadzenia 21 473 Dębów Pamięci w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Na liście tej znajdują się nazwiska dwóch oficerów oraz policjanta, którzy urodzili się w Potoku.

Kapitan Konrad Krzyworączka, syn Tomasza i Marii z Jedlińskich urodził się 11 lutego 1908 roku w Potoku. Był absolwentem Oficerskiej Szkoły Piechoty, a po jej ukończeniu został przydzielony do 40 pp. W 1939 roku został przydzielony do OZ 5 Dywizji Piechoty. Uczestniczył w obronie Lwowa. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Porucznik Jan Pawłowski, syn Józefa i Agnieszki z Michalskich urodził się 28 sierpnia 1893 roku w Potoku. Był doktorem praw, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po kampanii wrześniowej 1939 roku dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w obozie jeńców wojennych w Starobielsku. Zginął w 1940 roku w Charkowie.

Aspirant Teofil Wojtas, syn Franciszka urodził się 13 lutego 1900 roku w Potoku. Był przodownikiem w radomskim komisariacie Policji Państwowej. Przebywał w sowieckim obozie jenieckim w Ostaszkowie. Zamordowany przez NKWD w Twerze w 1940 roku. Pochowany został na cmentarzu wojennym w Miednoje.

Jesienny konkurs plastyczny

Przypominamy dzieciom z klas I - III o trwającym w konkursie plastycznym "Jesień w literaturze dla dzieci". Konkurs organizowany jest we współpracy z Filią w Potoku Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu. Termin oddawania prac mija 31 października 2019 r. Szczegóły znajdują się na plakatach na korytarzach szkolnych. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Ośrodek Wczesnej Interwencji w Potoku zaprasza na Piknik Rodzinny