Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

Drukuj

W dniu 14 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Potoku odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku pod kierownictwem pani Joanny Sikory-Żmudy wraz z opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku ofiar Katynia, gdzie został złożony przez społeczność szkolną wieniec ku pamięci naszych rodzimych przodków. Następnie odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny wykonany przez naszych uczniów. Atrakcją tej akademii byli uczniowie w żołnierskich mundurach, którzy maszerując przy pieśni patriotycznej:
„Przybyli ułani pod okienko” wzbudzili radość naszych gości.
Uroczystość zakończył skromny słodki poczęstunek w barwach biało-czerwonych.
Nasza szkoła uczciła także Dzień Niepodległości podczas gminnych obchodów tego święta. Poczet sztandarowy szkoły wziął udział w uroczystej Mszy św. oraz asystował wspólnie z pocztami innych szkół i organizacji podczas składania kwiatów pod pomnikiem poległych bohaterów