Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie plastycznym

Drukuj

Małgorzata Targ, uczennica klasy V, została nagrodzona w ósmej edycji konkursu plastycznego „Mamo, tato… nie pal” adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 17 listopada w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Wojaszówce.
Ideą przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krośnie jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadamianie dzieciom i ich rodzicom, jakie negatywne skutki wiążą się z paleniem tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.
Na konkurs, który cieszy się dużą popularnością, wpłynęło w tym roku blisko 200 prac z 50 placówek, z których każda mogła wysłać maksymalnie trzy prace. Tak liczny udział dzieci i młodzieży bardzo cieszy organizatorów ze względu na ważną problematykę profilaktyki antynikotynowej.
Jury dokonało przeglądu i oceny wszystkich prac, przyznając równorzędne nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy zwycięzcom konkursu wręczały: naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych - Teresa Kuźnar i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie - Ewa Szybieniecka.
Uczennica wykonała pracę pod kierunkiem Pani Wioletty Zygmunt.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.