Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka edukacyjna do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

Drukuj

W listopadowe, słoneczne przedpołudnie zuchy z drugiej klasy oraz uczniowie klas IV-VI w ramach innowacji historycznych udali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej, mieszczącego się w dawnym dworze w Kopytowej.

Dwór jest usytuowany na terenie  folwarku cysterskiego, którego historia sięga początków XIV wieku. W piwnicach dworskich powstała Piernikarnia Kopytowska – pracownia piernika, w której organizowane są warsztaty piernikowego rękodzieła.

Po „wyczarowaniu”  wielu pierników o fantazyjnych kształtach, dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez pana Wojciecha Kołdera w pięknych, zabytkowych wnętrzach  szlacheckiego dworu z przełomu XVII/XVIII wieku.