Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Do Betlejem nie jest tak daleko…

Drukuj

Wśród nocnej ciszy, w ubogiej stajence, w otoczeniu zwierząt, narodził się Jezus. O okolicznościach przyjścia na świat Bożej Dzieciny i przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia opowiadał scenariusz „Do Betlejem nie jest tak daleko…” który został przedstawiony społeczności szkolnej w dniu 21.12.2016 r. W poszczególne role wcielili się uczniowie klasy VI : staruszek- Milena Komisarz, Maciek- Paulina Zych, mama- Julia Barsznica, tata-Michał Chrobak, dziecko- Przemek Sitar. Recytatorzy- Tatiana Ambrożek, Nikola Półchłopek, Natalia Moskal, Jagoda Wiatr, Róża Ekert, Małgorzata Targ. Uzdolnione wokalnie uczennice naszej szkoły zaśpiewały kolędy i pastorałki: Zuzanna Korfanty- „Tylko jedna jest taka noc”, Magdalena Grzesik- „Jezusa Narodzonego”, Magdalena Skórka- „Hej, w dzień Narodzenia”, Tatiana Ambrożek- „Gore gwiazda”, Nikola Półchłopek z zespołem wokalnym- „Gwiazdki świecą nad stajenką”. Teksty kolęd i pastorałek w połączeniu z wpadającymi w ucho liniami melodycznymi, strojami i dekoracjami przypominającymi okoliczności narodzin Jezusa, mają w sobie niepowtarzalną magię, która wzrusza, a często wyciska łzy.

Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Na zakończenie członkowie samorządu uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pań: Zofii Baraniec i Wioletty Zygmunt.