Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu

Drukuj

W poniedziałek, 23 stycznia 2017 roku, gimnazjalistki z Klubu Historycznego „Klio” uczestniczyły w zorganizowanych w Krośnie obchodach upamiętniających Shoah. Uroczystości wrosły już w wielokulturową symbolikę całego województwa podkarpackiego. Stanowią ważny element życia społecznego, ucząc tolerancji i przyczyniając się do budowy pamięci historycznej i dialogu polsko – żydowskiego.

Gościem honorowym krośnieńskich uroczystości był ocalały z Holokaustu profesor Szymon Redlich, historyk, wykładowca na Uniwersytecie Ben Guriona. Swój wykład wygłosił w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Klubowicze z naszego gimnazjum przygotowali również wystawę posterów o ludobójstwo około sześciu milionów europejskich Żydów oraz milionów innych prześladowanych grup, dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę Niemiecką.