Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Półfinał XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

Drukuj

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości postaci wybitnej Polki i wychowawczyni Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.
Organizatorami są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie i Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Drugi etap olimpiady - archiprezbiterialny był etapem pisemnym i odbył się dnia 9 lutego 2017 r. w ramach archiprezbiteratu krośnieńskiego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zgromadzonych uczestników przywitał ks. Leszek Przybylski, a pracom komisji egzaminacyjnej przewodniczył ks. Marek Serwatka.

Gimnazjum w Potoku reprezentowały uczennice: Bożek Julia, Komisarz Magdalena i Komisarz Małgorzata. Przygotowując się do półfinału zgłębiały historię życia Matki Anny Kaworek w oparciu o materiały zawarte na stronie olimpiada.mzsp.pl oraz lekturę „ Matka Anna Kaworek wśród swoich” , której autorem jest O. Cecylian Niezgoda OFM Conv. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.