Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Drukuj

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach tego Dnia, uczestnicząc w inscenizacji „Żołnierze Wyklęci” w RCKP w wykonaniu uczniów Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie. Gościem specjalnym uroczystości był Janusz Niemiec, syn Janiny i Antoniego Żubrydów.

Uczniowie zapalili również znicze przy pomniku powstańców styczniowych na Starym Cmentarzu, w hołdzie dla patrona naszej szkoły Edmunda Łozińskiego.