Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Zaproszenie do matematycznego świętowania

Drukuj

W dniach 14 - 15 marca br. odbędą się w naszej szkole ciekawe imprezy matematyczne: „Dzień Liczby Pi” oraz „Dzień Matematyki 2017” pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.

„Dzień Liczby Pi” przypada w dniu 14 marca. Ten dzień w USA zapisuje się jako 3,14, czyli znana wszystkim ze szkoły liczba π. Z obszerną historią święta i liczby pi można się zapoznać na gazetce okolicznościowej, która znajduje się ma korytarzu szkolnym. Na wszystkich uczniów w „Dniu Liczby Pi” czekają okrągłe, pyszne pi-erniczki w nagrodę za wykonanie zadania. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej będą mieli za zadanie napisać liczbę π, starsi – wypowiedzieć wyraz rozpoczynający się na „pi”, gimnazjaliści – podać wzór z liczbą π. Pierniczki wydawać będą w nagrodę po wykonaniu zadania, na każdej przerwie (do wyczerpania zapasów), członkinie Klubu Matematycznego ALFA. Zapraszamy i życzymy smacznego!

„Dzień Matematyki 2017” odbędzie się 15 marca – w środę. Zabawa zostanie przeprowadzona w klasach starszych, przez nauczycielki matematyki. Lekcja będzie miała formę turnieju grup (3  - 4 osobowych ). Grupy rozwiązują na czas zadania przygotowane w prezentacji Power Point przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Do rozwiązania jest 12 zadań o różnym stopniu trudności z tematem przewodnim – „Pieniądze to nie wszystko”. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt dla grupy. Wygrywa grupa uczniów, która wskazała największą liczbę prawidłowych odpowiedzi i zdobyła największą liczbę punktów. Na wszystkich uczestników czekają słodkości ufundowane przez Klub Matematycznego ALFA, a dla zwycięskich grup plusy do dziennika. Imprezie patronuje Minister Edukacji Narodowej. Zapraszamy i życzymy miłej zabawy !!!