Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Podsumowanie matematycznych imprez w naszej szkole

Drukuj

Matematyka może być ciekawa i przynosić wszystkim wymarzony sukces. Przekonali się o tym także nasi uczniowie, uczestnicząc w dniach 14 - 15 marca br. w dwóch matematycznych imprezach „Dniu Liczby Pi” oraz „Dniu Matematyki 2017”. Obydwa wydarzenia udały się znakomicie.

We wtorek 14 marca br. uczniowie schrupali pyszne pi-erniczki w nagrodę za wykonanie matematycznych zadań związanych z liczbą Pi, zaś w środę 15 marca br. wszyscy świetnie się bawili na lekcjach matematyki, rozwiązując w grupach ciekawe zadania związane z pieniędzmi. W klasach starszych uczniowie dowiedzieli się także, na którym miejscu po przecinku liczby Pi znajduje się ciąg cyfr odpowiadający ich dacie urodzenia. Lekcje umiliły słodkości od Klubu Matematycznego ALFA oraz, dla zwycięskich drużyn, plusy do dziennika i pamiątkowy dyplom dla każdej klasy.

Dziękuję nauczycielom za współpracę, a uczniom za aktywny udział w tych edukacyjnych zabawach!

Michalina Józefowicz