Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Projekt Krokus

Drukuj

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do międzynarodowego projektu Krokus organizowanego od kilku lat przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście.

Projekt skierowany jest do uczniów w wieku jedenastu lat i starszych. Pozwala na zapoznanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów, które są sadzone, by uczcić pamięć półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie drugiej wojny światowej. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez Niemców krajach. W listopadzie 2015 roku dzieci z tegorocznej, szóstej klasy zasadziły dokładnie trzydzieści dwie cebulki krokusów, które – już po raz drugi- pięknie zakwitły przed naszą szkołą. W ramach projektu uczniowie wzięli również udział w warsztatach, które dotyczyły zagadnień tolerancji oraz różnorodności kulturowej świata.