Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Obchody święta 3 Maja

3 maja  w Jedliczu odbyły się gminne  obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach, która zgromadziła wielu mieszkańców naszej gminy, wzięli udział także reprezentanci naszej szkoły: poczet sztandarowy w składzie: Julia Bożek, Magdalena KomisarzKrystian Majewski, a także 9. Gromada Zuchowa reprezentowana przez Aleksandrę Chrobak, Julię Furtek oraz Nadię Sitar, które w czasie uroczystości  złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

 

Dzień później - 4 maja  w holu naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne święto państwowe zostało ustanowione w roku 1919, a następnie przywrócone w 1990 r. 3 maja 1791 r. uchwalono pierwszą nowoczesną konstytucję w Europie, a drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki). Ponieważ była to Ustawa Rządowa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, 3 maja jest również świętem narodowym na Litwie.

Młodzież naszej szkoły przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony temu doniosłemu, w dziejach Polski i Europy, wydarzeniu. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas - II i VI SP oraz gimnazjaliści. Młodzi artyści podczas występu zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Występ odbył się w biało-czerwonej scenerii nawiązującej do naszej symboliki narodowej.

Uroczystość szkolną przygotowały panie: Agata Kazalska, Teresa Korona – Garbacik, Agata Misygar – Grzesik, Mariola Pacek oraz Wioletta Zygmunt.