Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego życia i twórczości Astrid Lindgren

Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu, z okazji 110 rocznicy urodzin i 15 rocznicy śmierci wybitnej powieściopisarki dla dzieci i młodzieży – Astrid Lindgren, zorganizowała konkurs czytelniczy. Uczniowie klas III i IV szkół podstawowych z terenu naszej gminy mieli możliwość wykazania się znajomością szczegółów biografii pisarki oraz wiedzą na temat bohaterów jej książek.

W konkursie wzięło udział siedemdziesięcioro jeden uczestników, w tym sześcioro uczniów naszej szkoły. Wszyscy trzecio- i czwartoklasiści SP w Potoku, biorący udział w konkursie, zostali jego laureatami.

Uczeń klasy III – Michał Wiatr – zajął I miejsce, natomiast - Szymon Czelny, Jakub Lisowski, Patryk Pikul, Mikołaj Strugała oraz Julia Zych – zostali wyróżnieni.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.