Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Sesja popularnonaukowa Plusy dziesiątej muzy

Plusy dziesiątej muzy - to temat tegorocznej sesji popularnonaukowej, która odbyła się  9 czerwca 2017 roku w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Współorganizatorami spotkania dla osób związanych z edukacją filmową oraz młodzieży szkolnej byli: krośnieński oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Zespół Szkół im. Edmunda Łozińskiego w Potoku.

Bardzo  efektowną  scenografię sesji stanowiła wystawa muzealna „Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata”, której kuratorem był Łukasz Kyc - pracownik muzeum.

Sesję rozpoczął „kinowy” wykład Marty Kraus z Podkarpackiej Komisji Filmowej w Rzeszowie, która przedstawiła zalety edukacji filmowej w szkole. Drugim prelegentem był ks. dr Antoni Michno (wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie). Jego wystąpienie nosiło tytuł „Wychowanie patriotyczne w obiektywie” i stanowiło odniesienie zarówno do osobistych wspomnień jak i wychowania jako procesu i wartości  pedagogicznej, wpisanych w filozofię edukacyjną współczesnego społeczeństwa polskiego.

Druga część sesji rozpoczęła się od prelekcji zatytułowanej „Techniczne aspekty tworzenia filmów dokumentalnych jako multimedialnych lekcji historii”, którą wygłosił Bogdan Adam Miszczak (Telewizja Obiektyw).

Sesja w krośnieńskim muzeum stała się również miejscem debiutów dla naszych uczniów: gimnazjalistek, które wystąpiły w roli prowadzących oraz dla pełnych wdzięku i dziecięcego uroku zuchów z 9 Gromady Zuchowej „Smerfy”.

Dzieci ubrane w wielobarwne stroje wykonały „Suitę taneczną”, w skład  której wchodziły tańce narodowe oraz niezwykle widowiskowy „Taniec z flagą”.