Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Żywa lekcja przyrody

W piątek 29 września br. uczniowie klas pierwszej i trzeciej wybrali się wraz ze swoimi paniami na lekcję przyrody do lasu. Dzieci obserwowały przyrodę w naturalnym środowisku, poznawały las różnymi zmysłami. Każdy miał okazję dotknąć kory drzew, pooglądać ją za pomocą lupy oraz poszukać ciekawych okazów przyrody. Największą frajdę sprawiło dzieciom rozpoznawanie drzew. Za pomocą kolorowej włóczki wyznaczyliśmy też warstwy lasu, których nazwy każdy już zapamiętał.

Na zakończenie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. W przygotowaniu ogniska pomógł nam Kuba Wiatr wraz ze swoim dziadkiem oraz Pan Adrian Gierula.

Wszystkim dopisywał doskonały apetyt i jeszcze lepsze humory. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.