Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Październikowe uroczystości - Dzień Patrona Szkoły, Pasowanie na ucznia, Dzień Edukacji Narodowej

Poniedziałek 16 października 2017 r. zapisze się szczególnie w pamięci naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W tym dniu odbyła się bowiem w naszej szkole przepiękna uroczystość - połączenie trzech szkolnych świąt: Dnia Patrona Szkoły, Pasowania na ucznia i Dnia Nauczyciela.

W radosnym świętowaniu towarzyszyli nam licznie zgromadzeni goście: Radny Gminy Jedlicze, Sołtys Potoka - pan Jacek Młocek, emerytowani dyrektorzy szkoły - pani Teodora Kuliga i pan Stanisław Wygoda, emerytowani nauczyciele, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku z opiekunami oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie na scenie pojawiły się w powitalnym tańcu kolorowe tancerki z parasolkami. Dziewczynkom w tańcu dzielnie towarzyszyli  chłopcy, którzy swoją elegancją dopełnili obraz klasycznego walca. Gromkie brawa publiczności nagrodziły młodych tancerzy za uroczy występ. Następnie scena należała do pierwszoklasistów, którzy śpiewem, tańcem i recytacją udowadniali zebranym, że są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej. Wszyscy zdali także egzamin z wiedzy o patronie naszej szkoły Edmundzie Łozińskim. Edmund Łoziński - młody powstaniec, w którego wcielił się uczeń klasy VII Michał Chrobak - pojawił się na scenie i dumnie przechadzał się pomiędzy  uczniami w czasie, gdy przedstawiciele pierwszoklasistów przypominali publiczności fragmenty biografii naszego patrona.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan. Pan dyrektor gratulował także pierwszoklasistom wspaniałego występu oraz życzył wielu osiągnięć i sukcesów edukacyjnych. Pamiątkowe zdjęcie z panem dyrektorem i panią wychowawczynią Teresa Koroną - Garbacik zakończyło udział najmłodszych uczniów w uroczystości.

Starsi uczniowie przegotowali jeszcze wspomnienie o Bronisławie Betlej, poetce, prozaiku, przyjacielu naszej szkoły. Pani Bronisława Betlej często gościła w murach potockiej szkoły podczas ważnych szkolnych uroczystości. Odeszła od nas 10 marca 2017 r.

Zakończeniem uczniowskich występów był koncert piosenek dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta, przygotowany przez uzdolnione wokalnie uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia pana dyrektora Andrzeja Dziugana, skierowane do pracowników szkoły oraz podziękowania i gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli: pani Agaty Kazalskiej - wyróżnionej Nagrodą Burmistrza; pani Elżbiety Bajger, Michaliny Józefowicz, Teresy Korony-Garbacik, Marioli Pacek - wyróżnionych nagrodą Dyrektora Szkoły.

Pobyt w naszej szkole zaproszonych gości został zakończony wspólnym spotkaniem przy stole, zastawionym słodkim poczęstunkiem. Obsługę gości zapewniły panie z Rady Rodziców.

Uroczystość przygotowały panie nauczycielki: Teresa Korona-Garbacik, Mariola Pacek, Wioletta Zygmunt, Elżbieta Bajger, Agata Kazalska.