Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wicemistrzostwo w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych

Drukuj

Dnia 18 października 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z Dobieszyna, Jedlicza i Potoka. Mecze rozegrano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Po zaciętych rozgrywkach szachowych, zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji, I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dobieszyna, II miejsce Szkoła Podstawowa z Potoka, a na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Jedlicza. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały puchary i dyplomy wręczone przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Dziugana. Organizatorem zawodów była pani Agata Kazalska. Nad przebiegiem turnieju czuwali: pan dyrektor Andrzej Dziugan, oraz nauczycyciele pan Marek Wojdyła i pan Piotr Bril.

Naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowali: Zuzanna Hac, Daniel Młocek, Krystian Majewski i Kacper Rodzaj. Natomiast w Igrzyskach Dzieci: Julia Zych, Michał Wiatr, Oliwier Gębarowski i Kajetan Chamioło.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy  za sportową rywalizację!