Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka edukacyjna do Sanoka

Drukuj

W piątek 20 października 2017r. uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej SP pod opieką wychowawczyń pani Teresy Korony – Garbacik i pani Doroty Pniewskiej pojechali na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce, założone po drugiej wojnie światowej. Park etnograficzny zajmuje powierzchnię 38 ha.

Uczniowie zwiedzali muzeum w dwóch grupach, słuchając ciekawych historii opowiedzianych przez przewodników. Uczniowie zwiedzili sektor bojkowski, a w nim chyżą chatę oraz bogato zdobioną chatę łemkowską, podziwiali piękne cerkwie. Dzieci miały możliwość usiąść w ławkach XIX wiecznej szkoły i posłuchać „koncertu zegarowego” w pracowni zegarmistrzowskiej. Spacerując po tym jedynym w swoim rodzaju muzeum wsi, dzieci mogły połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie eksplodującej tu niemalże na każdym kroku karpackiej przyrody, zachwycającej pięknem szczególnie o tej porze roku. Zapraszamy do galerii zdjęć !