Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM

Przez trzy kolejne dni - od 5 do 7 grudnia br. - trzecioklasiści z gimnazjalnej klasy zmagali się z testami próbnego egzaminu gimnazjalnego. Testy przygotowała firma wydawnicza OPERON.

Częśc uczniów wykorzystała tę próbę do doskonalenia umiejętności swojej pracy z testem egzaminacyjnym, przećwiczyła kodowanie i przenoszenie rowiązań do karty odpowiedzi.  Czas próbnego egzaminu to takze okazja do doskonalenia swoich kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem, z planowaniem czasu egzaminu oraz z rozwiązywaniem zadań - problemów pod presją czasu.

Już wkrótce, po poprawie zadań egzaminacyjnych przez nauczycieli, okaże się kto z uczniów / uczennic przeszedł pomyślnie ten pierwszy w życiu poważny egzamin z wiedzy i dojrzałości szkolnej.