Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Realizacja programu „Trzymaj formę”

Drukuj

We wtorek 12 grudnia uczniowie klasy VII na lekcji biologii, przygotowali wraz z panią Agatą Kazalską kanapki w  ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Najpierw uczniowie w celu utrwalenia wiadomości zdobytych na lekcjach, posegregowali produkty niepełnowartościowe - pochodzenia roślinnego i pełnowartościowe - pochodzenia zwierzęcego. Następnie przystąpili do wykonania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, które potem z wielkim apetytem skonsumowali. Oprócz kanapek, na stole znalazły się zdrowe przekąski, soki i woda mineralna.

Program Trzymaj formę” jest od kilkunastu lat realizowany w naszej szkole. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodzin, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców uczniów klasy VII, którzy zaangażowali się w realizację programu i zasponsorowali zdrową żywność.