Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Pierwszy Dzień Wiosny

Drukuj

Pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2018 r. - przywitał nas piękną zimową aurą. Uczniowie i wychowawcy klas: I, III, IV i II gim, nie zrażeni tym faktem, wybrali się na zaplanowane wycieczki w poszukiwaniu wiosny. Dzieci z klas młodzszych udały się do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, uczniowie klasy IV i II gim do kina Helios w Krośnie.

Opiekunami grup byli nauczyciele: Teresa Korona Garbacik, Dorota Pniewska, Michalina Józefowicz, Adrian Gierula. Dziękujemy rodzicom za finanse i transport!

Relacja z wycieczki klasy I  i  III: Pierwszym punktem wyprawy była lekcja muzealne w Szkole Ludowej.  Siedząc w dawnych ławach, dzieci wcieliły się w uczniów sprzed stu lat i na własnej skórze przekonały się, jak to dawniej w szkole bywało. Miały możliwość pisania piórem maczanym w kałamarzu, klęczały na grochu, bawiły się zabawkami takimi jak dzieci w XIX wieku. Po posiłku wszyscy udali się do Muzeum Marii Konopnickiej.  Zwiedzanie dzieci rozpoczęły od  budynku "Lamusa” wybudowanego  w latach 1985-1991 na fundamentach dawnego spichlerza dworskiego i zaadaptowanego do potrzeb muzealnych. Zobaczyły tam ekspozycję MARIA KONOPNICKA – POETKA, PODRÓŻNICZKA, EUROPEJKA. Jest to ekspozycja stała, biograficzno-literacka, prezentująca życie i wielokierunkową twórczość autorki. Następnie uczniowie przeszli do dworku w którym mieszkała poetka. Zobaczyli tam kolekcję darów jubileuszowych znajdujących się  w pokojach -„Spiżarnia", „Pokój Ciemny”, „Dawny Gabinet”, które otrzymała Maria Konopnicka z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pisarskiej od różnych towarzystw, instytucji oraz osób z Europy i Ameryki. Zwiedzili również „Gabinet”, „Sień” i „Jadalnię”, Pokój Kredensowy” i „Kuchnię”, pomieszczenia urządzone zgodnie z duchem epoki.

Galeria zdjęć.