Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Z wizytą w teatrze

Drukuj

W piątek 23 marca 2018 r. uczniowie klas II - IIIG i VII SP wraz z dziećmi  zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi, uczestniczyli w wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie odbył się spektakl pt.: „Balladyna”.

Punktualnie o godzinie 1800 przenieśliśmy się w problemy tytułowej bohaterki, która była złą dziewczyną i robiła wszystko, aby dotrzeć do serca króla Kirkora i tym samym do władzy. Na drodze do zrealizowania jej planów stanęła siostra Alina, którą później zabiła. Morderczyni  mimo, że dotarła do władzy, została ukarana. Trzykrotnie wydała na siebie wyrok śmierci podczas sądów królewskich, przy czym za trzecim razem pada pod uderzeniem pioruna. Przestawienie było interesujące. Scenografia ukazała najważniejsze elementy świata przedstawionego, a muzyka  wzbogaciła spektakl.

Po zakończeniu przedstawienia teatralnego, pełni wrażeń i zadumy nad ważnymi wartościami w życiu, udaliśmy się w drogę powrotną i w późnych godzinach nocnych dotarliśmy pod szkołę. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie:  Agata Kazalska i Beata Orzechowska.