Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

II miejsce w Gminnym Turnieju Profilaktycznym

Drukuj

W piątek 27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu, po raz pierwszy odbył się Gminny Turniej Profilaktyczny pod hasłem „Lajkuj zdrowie”, Wszystkich zebranych w krótkim przemówieniu powitała Pani Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, która dokonała uroczystego otwarcia imprezy.

Turniej skierowany był do uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z Jaszczwi, Jedlicza i Potoka reprezentujące szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze. Nasi trzecioklasiści w składzie: Paula Jasińska, Julia Rak i Julian Molisak, zajęli II miejsce.

Uczniowie w czasie turnieju zmierzyli się: z multimedialnym teleturniejem wiedzy, doświadczeniem chemicznym, analizą patologicznych zachowań w cyberprzestrzeni, umiejętnością z zakresu zagadnień związanych z profilaktyką i zdrowym stylem życia.  Ponadto uczestnicy mieli okazję sprawdzić umiejętność zachowania się w sposób asertywny w sytuacjach kryzysowych. Nie zabrakło rywalizacji balonikowej, która pozwoliła sprawdzić wydolność swoich płuc. Na zakończenie turnieju odbyły się konkurencje sprawnościowe, a także kulinarne. Dodatkową atrakcją był tor przeszkód z zastosowaniem alkogogli, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia oddziaływania substancji psychoaktywnych na swój organizm.  Wyzwania, przed którymi stanęli uczestnicy, były dla nich nie tylko źródłem wiedzy o profilaktyce, ale również dobrą zabawą i cenną lekcją doskonalenia sprawności pracy w zespole.

 

W czasie Gminnego Turnieju Profilaktycznego nagrodzono autorów prac plastycznych wykonanych w ramach Konkursu na najlepszy plakat profilaktyczny. Wśród nich znalazła się uczennica z naszej szkoły Małgorzata Targ, która otrzymała wyróżnienie.

Zwycięskie drużyny i autorzy prac plastycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Jedlicze oraz Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Krośnie. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.