Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Mistrzostwo Gminy w Szachach Drużynowych

Drukuj

W piątek 12 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe: z Dobieszyna, Jedlicza i Potoka. Mecze rozegrano na 4 szachownicach. Kolejność zgłoszeń do pierwszej rundy nie mogła ulec zmianie do końca turnieju, tempo gry – 15 min dla zawodnika na rozegranie partii. Po zaciętych rozgrywkach szachowych I miejsce zdobyli gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy uzyskali awans do zawodów powiatowych. Naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej godnie reprezentowali: Zuzanna Hac, Maja Stareńczak,  Krystian Majewski i Kacper Rodzaj z kl. III gim. Natomiast uczniowie ze szkoły podstawowej uplasowali się na II miejscu. Drużyna młodych szachistów wystąpiła w następującym składzie: Bartłomiej Barsznica, Maciej Bargieł z kl. II oraz Julia Zych i Michał Wiatr z kl. V.

Uczniów do zawodów przygotował pan Andrzej Dziugan, zaś opiekę nad uczniami sprawowała pani Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych!!!