Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Drukuj

W piątek 9 listopada 2018r. miał miejsce finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodelgłej". W tej pamiątkowej chwili, wraz ze sztandarem szkoły, udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.

Zwieńczeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był przepiękny, patriotyczny spektakl słowno-teatralno-muzyczny, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klas od IV do III gim. Widowiskowy, wzruszający taniec z flagami, rozmowa dziadka z wnukami o historii Polski, piękne słowa wierszy i piosenek, śpiewanych solo i w chórze, scenka teatralna o zniewoleniu Polski przez hitlerowców i komunistów - wszystko to złożyło się na piękne, wzruszające, patriotyczne widowisko, które na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych. O sukces artystyczny uczniów i całego przedsięwzięcia zadbały panie: Wioletta Zygmunt, Agata Kazalska i Elżbieta Brońska-Piękoś, a o sprawy techniczne zadbał pan Adrian Gierula. Wystrój okolicznościowy szkoły to zasługa uczniów i pań: Elżbiety Bajger i Michaliny Józefowicz.

Dla uczniów, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach dla Niepodległej i osiągnęli sukcesy, zostały przygotowane i rozdane dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu recytatorskiego Słowo o Polsce zostali: Anna Kiszka, Szymon Grzesik, Aleksandra Rodzinka, Oliwia Mikosz; wyróżnienia: Aleksandra Szlachta, Emilia Michalska. Laureatami konkursu matematycznego Matematyka dla Niepodległej zostali: Filip Piotrowski, Michał Wiatr, Patryk Pikul, Wiktor Gierula, Weronika Korczykowska, Karolinba Hac. Laureatami Niepodległościowego dyktanda zostały: Julia Barsznica, Milena Komisarz, Karolina Hac. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan oraz nauczyciele organizatorzy: pani Teresa Korona - Garbacik, pani Michalina Józefowicz, pani Beata Orzechowska.

Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan w swoim przemówienu gratulował uczniom i nauczycielom udanego występu, dziękował za pracę i trud włożony w godne uczczenie historycznego wydarzenia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał uczniom, aby pamiętali, że wolność jest jak powietrze którym się oodycha i go nawet nie zauważa, ale gdy powietrza zaczyna brakować -  wtedy zaczynamy o niego walczyć.


Zakończeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była projekcja filmu o marszałku Józefie Piłsudskim.