Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Projekt edukacyjny na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Drukuj

Uczniowie z klasy drugiej SP uczęszczający na zajęcia koła „Ciekawi świata” zrealizowali projekt edukacyjny, którym upamiętnili 100-lecie obchodów odzyskania  niepodległości przez Polskę.  W ramach tego projektu  poznali historię naszej Ojczyzny oraz postaci wybitnych Polaków, związanych z naszym krajem. Uczniowie nawiedzili cmentarz żołnierski z czasów pierwszej wojny światowej, znajdujący się w potockim lesie. Zapalili tam znicze, a modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć poległych bohaterów.  Kolejnym punktem lekcji historii była wycieczka na cmentarz w Jedliczu. Tam reprezentantki  zapaliły świece na grobie naszego patrona szkoły Edmunda Łozińskiego oraz bohaterów poległych w latach 1914-1945. Znicz został również zapalony na grobie kap. St. Betleja i poetki Bronisławy Betlej. Ostatnim punktem w realizacji projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu recytatorskiego „Słowa o Polsce”. Odbył się on 8 listopada 2018r. Komisja konkursowa w składzie pani Beata Orzechowska i pani Teresa Korona-Garbacik wysłuchała 17 pięknych wykonań wierszy o Polsce. Swoje wiersze zaprezentowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Podsumowaniem zmagań konkursowych było zaśpiewanie hymnu państwowego  oraz pięknych piosenek o Ojczyźnie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce -Anna Kiszka klasa II i Szymon Grzesik klasa I

II miejsce -Aleksandra Rodzinka klasa II

III miejsce -Oliwia Mikosz klasa II

Szczególne wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy I Aleksandra Szlachta i Emilka Michalska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i pyszne biało- czerwone cukierki. Nad całością realizacji zadań projektowych czuwała pani Teresa Korona-Garbacik.