Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w Gminnych obchodach 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Drukuj

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny w latach 1914-1920. Następnie w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu, odbyła się uroczysta Msza Święta. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe gminy, powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy. Po uroczystościach w kościele, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do Rynku, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

W uroczystościach gminnych udział wzięli także reprezentanci naszej szkoły: poczet sztandarowy w składzie: Milena Komisarz, Paulina Zych, Krystian Winiarski, a także uczniowie z klasy czwartej: Elena Rak i Filip Piotrowski wraz z  opiekunką pocztu sztandarowego panią Agatą Kazalską.