Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

W krainie piernika - zajęcia w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy pierwszej, drugiej oraz trzy uczennice z klasy siódmej, pod opieką pani Teresy Korony - Garbacik i Elżbiety Bajger, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Zajęcia rozpoczęły się w piwnicach muzealnych od warsztatów „W krainie piernika”. Na wstępie pani przewodnik opowiedziała dzieciom o historii powstania piernika i sposobie przygotowania ciasta piernikowego. Następnie każde dziecko otrzymało masę piernikową i samo formowało swoje ciasteczka z wykorzystaniem foremek. Gdy pierniczki były gotowe, zostały włożone do pieca do upieczenia. W czasie, kiedy pierniki piekły się w piecu, dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Szlacheckiej. Gdy wróciły do piwnic muzealnych, na stołach czekały już upieczone pierniki. Kolejnym zadaniem uczniów było ich ozdobienie. Z dużą pomysłowością i fantazją wszystkie ciasteczka zostały pięknie udekorowane. Pani przewodnik część ciastek pomalowała czekoladą, a uczestnicy warsztatów ozdobili je kolorową posypką. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń i z pięknymi ozdobami na choinkę wrócili do domów.