Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Programowanie w języku baltie

Drukuj

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.

26.02.2019r uczennica z klasy drugiej Milena Mordarska pod opieką pani Teresy Korony –Garbacik wzięła udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez twórcę programu „Baltie”- Bohumira Soukupa. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Razem z uczniami ze szkół województwa podkarpackiego Milenka poznała nowy język programowania jakim jest Baltie 3 i Baltie 4. Programowanie stało się dziś umiejętnością o kluczowym znaczeniu. Programowanie to trzeci język, dlatego uczniowie z klasy drugiej biorą udział w programie „Razem odkryjmy świat programowania”. Dzieci rozwijają swoje umiejętności, obejmujące myślenie algorytmiczne, programowanie, aktywne stosowanie osiągnięć myśli ludzkiej do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Uczniowie uczą się nie biernego korzystania z najnowszych technologii lecz zdobywają umiejętności jak je zmieniać, tworzyć i rozwijać.