Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

MISTRZOSTWO GMINY W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - OBRONA TYTUŁÓW Z POPRZEDNICH LAT

Drukuj

Dnia 28.02.2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W kategorii damskiej najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Potoku, pokonując drużynę z Jaszczwi 2:0 (25:8, 25:9) oraz zespół z Jedlicza w stosunku setów 2:1(26:28, 25:13, 15:10). Po niezwykle dramatycznym meczu, pełnym zwrotów akcji w czasie którego nasze siatkarki wykazały się niezwykłym uporem w dążeniu do celu oraz odpornością nerwową w końcówce, odniosły cenny triumf, dzięki któremu będą mogły reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Sukces ten jest tym większy, iż dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach gminnych trzeci rok z rzędu, jednocześnie broniąc tytułów z poprzednich dwóch lat.

Naszą szkołę reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Julia Barsznica, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal.

W zawodach wzięła również udział drużyna męska, która wywalczyła wicemistrzostwo gminy, zostawiając w pokonanym polu zespół z Jaszczwi oraz Żarnowca, plasując się tym samym tuż za ekipą z Jedlicza.

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Kacper Piotrowski, Kacper Rodzaj, Przemysław Sitar, Maciej Półchłopek, Tomasz Rak, Sebastian Pieknik, Kacper Komisarz i Mateusz Adamczuk.

 

 

 

Gratulujemy obydwu drużynom, a drużynie dziewcząt życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!