Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

II ETAP XIX REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

Drukuj

II ETAP  XIX  REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH   dla uczniów klasy VII i VIII  szkoły podstawowej oraz  dla uczniów kl. III  gimnazjum w roku szklnym 2018/2019–  święty Andrzej Bobola.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Po etapie szkolnym przeprowadzonym przez katechetkę Panią Zofię Baraniec w listopadzie 2018 r., do półfinału zostali zgłoszeni najlepsi uczniowie. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali życie i działalność  świętego i Patrona Polski, duszochwata – św. Andrzeja Boboli.  Pomoc stanowiły materiały podane na stronie internetowej olimpiady oraz dodatkowa literatura: Encyklika papieża Piusa XII  - INVICTI ATHLETAE CHRISTI O ŚWIĘTYM ANDRZEJU BOBOLI oraz autorstwa ks. Józefa Niżnika – Święty Andrzej Bobola. Życie, objawienia, cuda.

W dniu 28.02.2019. reprezentantki  naszej szkoły: Małgorzata Komisarz i Małgorzata Targ, pod opieką pani Beaty Telesz, startowały w II etapie olimpiady, która odbyła się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zmagały się z testem wiedzy o Wielkim Polaku. Za udział w olimpiadzie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i przeżycia.