Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Drukuj

W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej w Strzyżowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasze młode siatkarki dotarły do tego etapu zawodów nie zaznając ani jednej porażki, zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym. Pierwsze przegrane pojawiły się dopiero podczas ¼ mistrzostw województwa w starciu z zespołami Strzyżowa oraz Jasła. Z gospodarzem i jednocześnie zwycięzcą, reprezentantki szkoły w Potoku, uległy 2:0 w setach, natomiast podczas decydującego spotkania o awansie, do kolejnego etapu wojewódzkiego, gdzie po drugiej stronie siatki znajdował się zespół jasielski, dziewczęta zaprezentowały piękną postawę na boisku, przegrywając dopiero po emocjonującym tie-breaku. Warty odnotowania jest fakt, iż w szeregach rywali startowały wyłącznie zawodniczki o przynależności klubowej. Spotkanie decydujące o trzecim miejscu w turnieju, gdzie przeciwnikiem była drużyna z Krosna, przyniosło zryw naszych zawodniczek i pokonanie w imponującym stylu oponentów, bez straty choćby jednego seta. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, gminę, jak również powiat. Za zaangażowanie, postawę i dotarcie do ¼ etapu wojewódzkiego, serdecznie gratulujemy!

Zespół wystąpił w następującym składzie: Maja Stareńczak, Karolina Hac, Zuzanna Hac (kl. IIIG), Julia Barsznica, Natalia Moskal (kl. VIII) oraz najmłodsze zawodniczki, Róża Ekert i Nikola Półchłopek ( kl. VII).

Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.