Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Z wizytą w Teatrze „Maska” w Rzeszowie

Drukuj

21 marca 2019 r. uczniowie klas – VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszczwi wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Wyjazd zorganizowała pani Renata Stec – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. Celem wydarzenia była integracja uczniów obu szkół oraz  podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki teatralnej.

Główny punkt programu stanowiła wizyta w Teatrze ”Maska” i obejrzenie przedstawienia „Romeo i Julia” na podstawie dramatu Williama Szekspira. Sztukę wyreżyserował Bogusław Kierc. Spektakl okazał się oryginalny i zaskakujący, ponieważ w centrum uwagi widza znalazły się postacie drugoplanowe tragedii, np. Rozalina, Królowa Mab czy Ojciec Laurenty, zaś artyści płynnie połączyli elementy teatru dramatycznego oraz teatru tańca. W przedstawieniu zostały również wykorzystane marionetki sycylijskie, którymi umiejętnie posługiwali się aktorzy biorący udział w sztuce.

Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas w „Galerii Rzeszów” i około godziny 17.00 w wyśmienitych humorach wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani Agata Misygar-Grzesik.