Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

„Dziel się uśmiechem” - udział w edukacyjnym programie prozdrowotnym

Drukuj

Uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i czwartej po raz pierwszy wzięli udział w programie edukacyjnym „Dziel się uśmiechem”. Organizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż wraz z firmą Mars Polska. Każde dziecko biorące udział w programie otrzymało bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów, składający się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia. Uczniowie otrzymali również zeszyty edukacyjne. Głównym celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród uczniów i zmniejszanie liczby dzieci z próchnicą. Zajęcia z uczniami przeprowadziły panie Elżbieta Bajger, Teresa Korona- Garbacik i p.o. dyrektora Agata Kazalska, która jest zarazem głównym koordynatorem programu z ramienia PCK w naszej szkole. Podczas lekcji poruszane były tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej i zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. W ramach programu uczniowie wykonali zdrowe kanapki, zrobili modele jamy ustnej oraz obejrzeli film o doktorze Ząbku.