Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wiosenne kanapki w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Trzymaj formę”

Drukuj

Program Trzymaj formę” jest od kilku lat realizowany w naszej szkole. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

W czwartek 4 kwietnia br., uczniowie klasy IV na lekcji przyrody, przygotowali wiosenne kanapki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Najpierw uczniowie posegregowali produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, następnie przystąpili do wykonania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, które z wielkim apetytem skonsumowali.  Oprócz kanapek na stole znalazły się zdrowe przekąski i woda mineralna. Do degustacji wiosennych kanapek zaproszono takze nauczycieli i pracowników szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy dla rodziców uczniów klasy IV, którzy zaangażowali się w akcję i zaopatrzyli dzieci w produkty do wykonania zdrowych, apetycznych kanapek.