Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

WSPOMNIENIE O KASPRZE WOJNARZE

Drukuj

26 kwietnia w XX rocznicę nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu imienia Kaspra Wojnara w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość poświęcona patronowi biblioteki.

W programie znalazł się występ artystyczny w wykonaniu młodych jedliczan prezentujący życiorys i osiągnięcia bohatera spotkania, promocja książki autorstwa Kaspra Wojnara „Ze wspomnień i przeżyć (1888 – 1908)” w opracowaniu Zdzisława Łopatkiewicza oraz rozstrzygnięcie konkursu „Kasper Wojnar – księgarz i działacz niepodległościowy”.

Dwie uczennice klasy VII – Róża Ekert i Małgorzata Targ – otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe dotyczące zmagań konkursowych. Na uczestników spotkania czekała również słodka niespodzianka w postaci tortu jubileuszowego. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała p.o. dyrektor szkoły Agata Kazalska oraz uczennica Małgorzata Targ z opiekunem – p. Agatą Misygar-Grzesik.

28 kwietnia odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Jedliczu w intencji Kaspra Wojnara, a następnie odsłonięcie pomnika patrona GBP na jedlickim cmentarzu. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Potoku w składzie – Róża Ekert, Oliwier Gębarowski i Nikola Półchłopek.

Opiekunem uczniów była p. Agata Misygar-Grzesik.