Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Uroczystość szkolna z okazji świąt majowych

Drukuj

 

30 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy zbliżające się Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa.

Uczniowie klas – IV, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tym ważnym świętom i rocznicom. Młodzi artyści wygłosili teksty poetyckie, narratorzy przedstawili najistotniejsze fakty dotyczące czterech pamiętnych dni majowych, wokaliści wykonali pieśni tematycznie związane z uroczystością szkolną. Publiczność obejrzała również dwa filmy: „Polskie symbole narodowe” – projekt edukacyjny IPN oraz „Animowaną historię Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w dziejach naszego kraju.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik i Wioletta Zygmunt. O stronę techniczną przedsięwzięcia zadbał pan Adrian Gierula. Oprawą plastyczną zajęły się panie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz.

Filmik 1

Filmik 2