Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

WIZYTA W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KROŚNIE

Drukuj

28 maja uczniowie klasy VII i VIII - pod opieką pani Agaty Misygar-Grzesik oraz pani Beaty Orzechowskiej - udali się z wizytą do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Podczas zajęć edukacyjnych młodzi czytelnicy zapoznali się z historią pisma i druku. Dowiedzieli się, gdzie powstały pierwsze biblioteki, jak wyglądały najstarsze zbiory biblioteczne, czyli gliniane tabliczki, zwoje papirusu i pergaminowe księgi. Mogli obejrzeć, a nawet przewertować, karty starodruków oraz publikacji z XVIII i XIX wieku, które znajdują się w posiadaniu PBW w Krośnie. Następnie wyruszyli na wędrówkę po pomieszczeniach bibliotecznych. Zwiedzili nie tylko Wypożyczalnię, Czytelnię Ogólną i Czytelnię Multimedialną, ale również Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Mieli okazję przyjrzeć się z bliska miejscom niedostępnym dla przeciętnego bywalca biblioteki oraz obejrzeć, w jaki sposób jest przechowywany księgozbiór.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta w krośnieńskim kinie „Helios.”