Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka do Zakopanego

Drukuj

W dniach 6 – 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas: IV, V, VI i VII naszej szkoły oraz czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szebniach uczestniczyli w dwudniowej integracyjnej wycieczce do Zakopanego.

Czwartek upłynął pod znakiem górskich wędrówek. Uczestnicy wycieczki wyruszyli na długi spacer Doliną Kościeliską, jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach. W drodze do schroniska na dawnej hali Ornak dzieci zwiedziły Jaskinię Mroźną o długości około 560 metrów. Prowadzi do niej dość strome podejście, które wcześniej trzeba było pokonać, aby móc dotrzeć do tej jedynej oświetlonej jaskini w polskich Tatrach. Później grupa udała się do schroniska „Ornak”, podziwiając w czasie wędrówki górskie potoki, roślinność i skały. Droga powrotna dla niektórych okazała się bardzo męcząca, ale wszyscy bezpiecznie dotarli do autokaru. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się obiadokolacją w pensjonacie i lokowaniem się w pokojach.

 

 

W piątek uczestnicy wyjazdu obejrzeli Wielką Krokiew znajdującą się na północnym stoku góry Krokiew. Od 1989 r. nosi ona imię Stanisława Marusarza i jest największą skocznią narciarską w Polsce. W tym miejscu odbywa się wiele imprez sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Oficjalny rekord skoczni należy obecnie do Kamila Kubackiego i wynosi 143,5 m. Następnym punktem programu był wyjazd Koleją Linowo -Terenową na Gubałówkę i podziwianie pięknej panoramy Tatr. Po zjeździe ze wzniesienia uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a później udali się na słynny Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Niestety, zwiedzanie tej znanej zakopiańskiej nekropolii przerwała ulewa, a cała grupa znalazła schronienie przed deszczem w pobliskim drewnianym kościółku pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Na szczęście pogoda szybko się zmieniła i spacer po zakopiańskich Krupówkach mógł się odbyć bez meteorologicznych zawirowań. Wielką atrakcją dla dzieci okazał się również  grawitacyjny tor saneczkowy w Kluszkowcach. W drodze powrotnej grupa zjadła pyszne pierogi i w wyśmienitych humorach udała się w dalszą trasę. Do Potoka uczniowie dojechali przed godziną 22.00 i zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, bezpiecznie dotarli do domów.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali nauczyciele – p. Wioletta Zygmunt, p. Katarzyna Gac, p. Agata Misygar-Grzesik oraz p. Adrian Gierula.