Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka do Wrocławia

Drukuj

W dniu 10 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VII, VIII i IIIG wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jaszczwi zwiedzili stolicę Dolnego Śląska. Wrocław przywitał wycieczkowiczów upalną pogodą. Pierwsze kroki skierowali do Panoramy Racławickiej. W muzeum obejrzeli historyczny obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniający bitwę pod Racławicami. Stare Miasto zwiedzali „ Szlakiem Krasnali”. Pani przewodnik zaprosiła na dłuższy spacer, podczas którego pokazała wspaniałe zabytki architektury - gotyckie kościoły, barokowe gmachy klasztorów i uniwersytetów oraz Rynek, Ratusz, Ostrów Tumski i Most Zakochanych. Punktem kulminacyjnym wycieczki było Afrykarium. Tam obserwowali różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany, żółwie morskie, węże i inne gady. Atrakcją pobytu w ZOO była „ ściana wody”, pod którą wszyscy szukali ochłody. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po Odrze i urzekające widoki miasta. To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie zmęczeni, ale w świetnych humorach wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. Beata Orzechowska i p. Adrian Gierula.

Galeria!