Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Podsumowanie realizacji programu „Razem odkrywamy świat programowania"

Drukuj

13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy pani Teresy Korona-Garbacik uczestniczyli w wycieczce do Nowosielec. Wyjazdem tym podsumowali całoroczną realizację programu „Razem odkrywamy świat programowania”. W ramach realizacji tego programu szkoła pozyskała dwanaście nowych laptopów, które zostały wykorzystane do realizacji zadań projektowych. Punktem docelowym wycieczki był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Uczniowie uczestniczyli tam w dwugodzinnych warsztatach dotyczących programowania. Programowali roboty, oglądali nowoczesne maszyny rolnicze, których działanie również opiera się na napisaniu odpowiedniego programu. Dzieci z wielką uwagą słuchały wykładowców i żywo reagowały na ich pytania. Po skończonych zajęciach i słodkim posiłku dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.