Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Przegląd Konkursowy Pieśni Ludowej „Nutka 2019”

Drukuj

W sobotnie popołudnie, 15 czerwca br. przy Starej Kuźni w Jedliczu, w miłej i gościnnej atmosferze odbył się Przegląd Konkursowy Pieśni Ludowej „Nutka 2019”.

Organizatorem międzypowiatowego konkursu było Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu, promujące lokalną kulturę i sztukę. Dzieci prezentowały się w występach solowych i zespołowych. Te kilka godzin spędzone w tym miejscu i w tym czasie było oczywistym dowodem, że tradycja pieśni ludowej, a tym samym tradycyjne wartości polskiej wsi nie zanikają, lecz są kultywowane przez kolejne pokolenia. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Gierula z klasy IV, która wykonała piosenkę pt. „Czerwone jagody” za którą została wyróżniona.

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Wioletta Zygmunt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.