Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Mój przyjaciel pies - sukces w konkursie

Drukuj

W dniu 15.09.2019 roku na stadionie UKS „Guzikowka” odbyła się XXIX Podkarpacka Wystawa Psów Rasowych w Krośnie, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Odbyły się też m.in. niesamowite pokazy wyszkolenia psów. Zaplanowano też kącik kynoterapeutyczny, gdzie można było posłuchać, jak psy pracują w szkołach, czy z osobami niepełnosprawnymi.

Podczas Wystawy Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krośnie zorganizował dla najmłodszych mieszkańców miasta i okolic konkurs plastyczny zatytułowany „Mój Przyjaciel pies”. Celem konkursu były: 1) Edukacja w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt, zapobiegania ich bezdomności oraz właściwej opieki nad nimi. 2) Rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci. 3) Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży. Nasza uczennica z klasy VI Julia Zych zajęła Ex aequo II miejsce. w kategorii od 10 do 12 lat.

Naszej laureatce i rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!