Wycieczka do Laboratorium Fotograficznego i Pijalni Czekolady

Wrześniowe popołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego spędzili na wycieczce do krośnieńskiego, rodzinnego zakładu fotograficznego HEPNAR w Krośnie oraz do mieszczącej się w Korczynie stylowej Pijalni Czekolady Chocolatier.

Właściciele laboratorium opowiedzieli uczestnikom wycieczki o historii swojej 60 – letniej rodzinnej firmy, o analogowych i cyfrowych fotografiach, wykonali „na żywo” fotografię portretową oraz udzielili wielu cennych wskazówek, które bardzo pomogą członkom szkolnego Foto Klubu podczas przygód w świecie „rysowania za pomocą światła”.

W programie warsztatów czekoladowych w uroczym, dawnym miasteczku Korczyna, znalazła się degustacja czekolad, pokaz filmu 3D o produkcji kakao, zdobienie tabliczek czekoladowych i lizaków z czekolady.

Po warsztatach można było dokonać zakupu pysznych czekolad, pralin, lodów i wielu innych smakołyków. Przebieg pierwszej w tym roku eskapady fotografowali członkowie  Foto Klubu.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Mariola Pacek i Michalina Józefowicz.