Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Warsztaty pszczelarskie dla dzieci

Drukuj

26 września 2019r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I -III. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat owadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie, a także obejrzały strój pszczelarza. Atrakcją stał się szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali dyplomy i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia były bardzo ciekawe i pokazały jak ogromną rolę pełnią pszczoły w środowisku naturalnym.