Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

BohaterON. Kartka do powstańca

Drukuj

BohaterON – włącz historię! to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. W ramach trzech edycji kampanii BohaterON – włącz historię! osoby z kraju i zagranicy napisały aż pół miliona kartek i listów do Powstańców Warszawskich! W tym roku należało kupić bądź wykonać własnoręcznie kartkę okolicznościową lub widokówkę ze swojej miejscowości. Można było także napisać list.

Uczniowie naszej szkoły postanowili wykonać własnoręcznie kartki, w tym również takie, które zostały zaadresowane do żyjących Powstańców. Pokazali, że są małymi patriotami i pamiętają o  poświęceniu osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.