Komunikat - wywiadówka

Zapraszamy Rodziców naszych uczniów, na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 28 marca 2019 r. o godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy!!!

IV miejsce w X Wiosennym Turnieju Wiedzy

W dniu 22 marca 2019 r., w Szkole Podstawowej w Jedliczu, odbył się X Wiosenny Turniej Wiedzy, pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze. Spotykają się na nim czteroosobowe drużyny z poszczególnych szkół Gminy Jedlicze.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lisowski i Patryk Pikul z klasy VI oraz Julia Zych i Michał Wiatr z klasy V. Podczas spotkania uczniowie przez dwie godziny zegarowe zmagali się z różnego rodzaju pytaniami. Były zadania do wykonania przez drużyny na kartach pracy, były też i takie, które uczniowie losowali na kole fortuny. Poziom pytań był bardzo wysoki. Na twarzach drużyn widać było duże emocje. Wszyscy pracowali niestrudzenie. Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie i dzięki swojej wiedzy i wytrwałości zajęli  IV miejsce - gratulujemy!

Turniej zakończył się miłym akcentem w postaci pamiątkowych dyplomów i słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Elżbieta Brońska-Piękoś.

Wyróżnienie w konkursie "Kreator Mody"

W piątek 22 marca br. Małgorzata Targ uczennica klasy VII naszej szkoły odebrała wyróżnienie w VIII edycji konkursu dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych  „KREATOR MODY”. Konkurs organizuje corocznie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji była:FRIDA KAHLO”. W konkursie, wzięło udział ponad 100 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych. Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym ludziom rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody. Praca konkursowa naszej uczennicy, Małgorzaty Targ zasłużyła na wyróżnienie. Małgosi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekunem uczennicy w przygotowaniach do konkursu była pani Elżbieta Bajger. Opiekę nad uczennicą w czasie odbioru wyróżnienia sprawowała pani Wioletta Zygmunt.

III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej w Strzyżowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasze młode siatkarki dotarły do tego etapu zawodów nie zaznając ani jednej porażki, zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym. Pierwsze przegrane pojawiły się dopiero podczas ¼ mistrzostw województwa w starciu z zespołami Strzyżowa oraz Jasła. Z gospodarzem i jednocześnie zwycięzcą, reprezentantki szkoły w Potoku, uległy 2:0 w setach, natomiast podczas decydującego spotkania o awansie, do kolejnego etapu wojewódzkiego, gdzie po drugiej stronie siatki znajdował się zespół jasielski, dziewczęta zaprezentowały piękną postawę na boisku, przegrywając dopiero po emocjonującym tie-breaku. Warty odnotowania jest fakt, iż w szeregach rywali startowały wyłącznie zawodniczki o przynależności klubowej. Spotkanie decydujące o trzecim miejscu w turnieju, gdzie przeciwnikiem była drużyna z Krosna, przyniosło zryw naszych zawodniczek i pokonanie w imponującym stylu oponentów, bez straty choćby jednego seta. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, gminę, jak również powiat. Za zaangażowanie, postawę i dotarcie do ¼ etapu wojewódzkiego, serdecznie gratulujemy!

Zespół wystąpił w następującym składzie: Maja Stareńczak, Karolina Hac, Zuzanna Hac (kl. IIIG), Julia Barsznica, Natalia Moskal (kl. VIII) oraz najmłodsze zawodniczki, Róża Ekert i Nikola Półchłopek ( kl. VII).

Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

Kampania Bezpieczna Droga "Dobrze Cię widzieć"

Ogólnopolska kampania profilaktyczna Bezpieczna Droga "Dobrze Cię Widzieć " jest finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach tej akcji wszystkie dzieci naszej szkoły otrzymały bezpłatnie kamizelki odblaskowe. Na potrzeby kampanii powstały także filmy animowane, wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nasi uczniowie będą bardziej bezpieczni na drodze !

Kilometry Dobra 2019 - kampania dobroczynna

Kilometry Dobra to kampania dobroczynna organizacji pozarządowych, której celem jest pozyskanie środków na realizację zadań statutowych tych organizacji. Nasza szkoła przyłącza sie do pozyskania pieniędzy dla Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci z Krosna, na utworzenie Dziecięcego Ośrodka Wsparcia. Będzie to centrum pomocy dzieciom i ich rodzinom, które znalazły sie w trudnej sytuacji ze względu na przemoc, niepełnosprawność lub inną trudną sytuację.

W najbliższych dniach w szkole zostaną przeprowadzone zajęcia o tematyce pomocy innym dzieciom oraz rodzinie. Po zajęciach wolontaruisze ze szkolnego koła PCK przeprowadzą zbiórkę datków do puszek. Zgromadzone środki zostaną przekazanre na konto Fundacji.

Zapraszamy naszych uczniów i rodziców do czynnego udziału w tej charytatywnej akcji.