Zaproszenie do szkolnej biblioteki

Szkolna biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli do odwiedzin i wypożyczania książek, w każdy dzień tygodnia, podczas długiej - 15 minutowej przerwy. Lekcje biblioteczne można realizować w każdy poniedziałek na lekcji trzeciej i czwartej.

Jarosław Iwaszkiewicz powiedział: Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę.

O książkach, czytaniu i bibliotekach. Wybór cytatów i aforyzmów.

Zapraszam

Nauczyciel bibliotekarz - Beata Orzechowska

Zaproszenie na spektakl dla Niepodległej

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku serdecznie zapraszają rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły, mieszkańców  Potoka na patriotyczny spektakl dla Niepodległej, przygotowany z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl odbędzie się w czwartek 15 listopada br o godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria zdjęć!

Komunukat dla rodziców

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na planowane spotkanie z rodzicami w czwartek 15 listopada 2018 r. o godz. 16.00

Spotkanie poprzedzi spektakl słowno-teatralno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdeczne zapraszamy!!!

Komunikat - zmiana planu lekcji

Uwaga  uczniowie, rodzice i nauczyciele!

Od wtorku 13 listopada br. następuje zmiana podziału godzin. Prosimy o sprawdzenie zakładki Plan lekcji - znajduje się zmieniony plan dla uczniów i nauczycieli.

Udział w Gminnych obchodach 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny w latach 1914-1920. Następnie w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu, odbyła się uroczysta Msza Święta. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe gminy, powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy. Po uroczystościach w kościele, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do Rynku, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

W uroczystościach gminnych udział wzięli także reprezentanci naszej szkoły: poczet sztandarowy w składzie: Milena Komisarz, Paulina Zych, Krystian Winiarski, a także uczniowie z klasy czwartej: Elena Rak i Filip Piotrowski wraz z  opiekunką pocztu sztandarowego panią Agatą Kazalską.

Finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9 listopada 2018r. miał miejsce finał szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodelgłej". W tej pamiątkowej chwili, wraz ze sztandarem szkoły, udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.

Zwieńczeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był przepiękny, patriotyczny spektakl słowno-teatralno-muzyczny, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klas od IV do III gim. Widowiskowy, wzruszający taniec z flagami, rozmowa dziadka z wnukami o historii Polski, piękne słowa wierszy i piosenek, śpiewanych solo i w chórze, scenka teatralna o zniewoleniu Polski przez hitlerowców i komunistów - wszystko to złożyło się na piękne, wzruszające, patriotyczne widowisko, które na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych. O sukces artystyczny uczniów i całego przedsięwzięcia zadbały panie: Wioletta Zygmunt, Agata Kazalska i Elżbieta Brońska-Piękoś, a o sprawy techniczne zadbał pan Adrian Gierula. Wystrój okolicznościowy szkoły to zasługa uczniów i pań: Elżbiety Bajger i Michaliny Józefowicz.

Dla uczniów, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach dla Niepodległej i osiągnęli sukcesy, zostały przygotowane i rozdane dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu recytatorskiego Słowo o Polsce zostali: Anna Kiszka, Szymon Grzesik, Aleksandra Rodzinka, Oliwia Mikosz; wyróżnienia: Aleksandra Szlachta, Emilia Michalska. Laureatami konkursu matematycznego Matematyka dla Niepodległej zostali: Filip Piotrowski, Michał Wiatr, Patryk Pikul, Wiktor Gierula, Weronika Korczykowska, Karolinba Hac. Laureatami Niepodległościowego dyktanda zostały: Julia Barsznica, Milena Komisarz, Karolina Hac. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan oraz nauczyciele organizatorzy: pani Teresa Korona - Garbacik, pani Michalina Józefowicz, pani Beata Orzechowska.

Dyrektor szkoły pan Andrzej Dziugan w swoim przemówienu gratulował uczniom i nauczycielom udanego występu, dziękował za pracę i trud włożony w godne uczczenie historycznego wydarzenia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał uczniom, aby pamiętali, że wolność jest jak powietrze którym się oodycha i go nawet nie zauważa, ale gdy powietrza zaczyna brakować -  wtedy zaczynamy o niego walczyć.

Zakończeniem szkolnych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była projekcja filmu o marszałku Józefie Piłsudskim.