Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu  - jest obchodzony od 2005 roku - 27 stycznia. Z tej okazji, w tym roku szkolnym, w naszej szkole została przygotowana na korytarzu szkolnym okolicznościowa gazetka dydaktyczna.

Przypomnijmy sobie uroczystość przygotowaną przez nas w roku 2018.

Gazetka 2019 r.

 

Aktywny wypoczynek na lodowisku w Krośnie

Dnia 16 stycznia 2019 r.,  44 – osobowa grupa uczniów z klasy: IV, V, VI, VII, VIII i IIIG zafascynowana sportami zimowymi, miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności łyżwiarskich na tafli lodowej w Krośnie. Swoje wyczyny figurowe, uczniowie wykonywali pod okiem opiekunów: pani Agaty Kazalskiej, pani Elżbiety Brońskiej – Piękoś i pana Adriana Gieruli, Atmosfera na lodowisku była bardzo radosna i wesoła. Wszyscy świetnie się bawili, nawet ci, którzy na lodzie stawiali swoje pierwsze kroki.

 

ZABAWA CHOINKOWA W NASZEJ SZKOLE

W środę 16 stycznia 2019r. nasza szkoła rozbrzmiewała muzyką, radością i śmiechem dzieci. W godzinach przedpołudniowych odbywała się zabawa choinkowa dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Na zabawie pojawiły się przepiękne królewny, spiderman, pirat i inne bajkowe osobistości. W ciekawej zabawie i tańcach dzieciom pomagały panie wychowawczynie: Teresa Korona-Garbacik i  Elżbieta Bajger. O słodki poczęstunek dla dzieci zadbały mamy naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy.

 

Udział w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Tradycyjnie w okresie świąteczno - noworocznym uczniowie z terenu gminy Jedlicze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 13 stycznia 2019r. odbyły się przesłuchania konkursowe dla poszczególnych grup wiekowych. Po raz kolejny sala widowiskowa wypełniła się dźwiękami znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowało się wielu młodych, znakomitych artystów - wśród nich uczennice naszej szkoły: Zosia Gierula i Julia Furtek w kategorii klas IV-VI oraz Maja Stareńczak w kategorii klas VII - III gim. Dziewczynki przygotowywały się do występów pod opieką pani Wioletyy Zygmunt.

Dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły na zewnątrz !

 

 

Musical „Przygody Wilka i Zająca”

W środę, 9 stycznia 2019 r., uczniowie z klasy I, II, IV i V uczestniczyli w wycieczce  do RCKP w Krośnie, obejrzeli  tam musical „Przygody Wilka i Zająca”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w lesie. Świetny Impresario i „twórca gwiazd” Mister Baj dowiedział się, że w pobliskim lesie mieszka niezwykły Wilk, który tańczy i śpiewa. Postanowił zaangażować go do swojego zespołu i wyruszyć w trasę koncertową. W lesie tymczasem działy się bardzo dziwne rzeczy. Pan Gajowy ogłosił wielką akcję sprzątania lasu. Kto żyw chodził z workiem i zbierał różne odpadki, porzucone w lesie przez turystów. Śmieci zbierała Tańcząca Dziewczyna, Zając, a także Strażak i Szalony Drwal. Atrakcyjności spektaklowi dodała piękna oprawa muzyczna oraz gra świateł. Nad całością  przedstawienia czuwał impresario - Mister Baj, uświadamiający dzieciom,  że w życiu powinno poszukiwać się takich wartości jak: dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym.

Musical przedstawiła Łódzka Agencja Koncertowa. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Elżbieta Bajger, Teresa Korona-Garbacik, Agata Kazalska i Beata Orzechowska.

 

 

Komunikat - wywiadówka

Zapraszamy Rodziców naszych uczniów, na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 10 stycznia 2019 r. o godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria zdjęć z Jasełek dla rodziców !!!